archivePolicia e Kosovës

Lajme

Polici i ri Valdrin Dërvodelli dekorohet me medalje për punën e tij

Pjestari i Policisë së Kosovës, Valdrin Dërvodelli, i cili i përket ndër gjeneratave më të reja që i kryejnë shtetit të Kosovës, është shpallur si një nga policët më të mirë të rajonit të Gjilanit. Ai ka marrë medalje policore si lëvdat për përkushtimin profesional të treguar gjatë detyrës. Dërvodelli...
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovës, disa të arrestuar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në bashkëpunim dhe autorizim të Prokurorisë Themelore në Prizren, është duke zhvilluar operacionin ‘TOTO’ në disa lokacione të Kosovës, ndërsa disa persona të dyshuar janë arrestuar e në mesin e tyre edhe një zyrtar policor, shkruan Gazeta Metro. Përmes një njoftimi për...
Lajme

Ndryshime radikale në Polici – ndërrohen 40 udhëheqës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është vënë në lëvizje për t’i bërë disa ndryshime radikale brenda Policisë së Kosovës. I pari i MPB-së ka urdhëruar ushtruesin e detyrës së drejtorit të Policisë për shkarkimin e zyrtarëve të lartë të këtij institucioni. Të njëjtit priten të zëvendësohen me njerëz...
Lajme

Aksion i madh i Policisë së Kosovës, bastisen 7 lokacione

Është duke vazhduar aksioni “Brezovica 3”, aktualisht janë duke u kontrolluar shtatë lokacione në rrethinë të Shtërpcës, shkruan Paparaci. Lajmin për Paparacin e ka konfirmuar prokurori i çështjes Rasim Maloku. Ai tha se akoma s’ka të arrestuar, pasi aksioni është duke vazhduar, dhe deri më tani nuk ka të arrestuar....
1 2 3 4 35
Page 2 of 35