archivePodujevë

Lajme

Tre të lënduar në një aksident në Podujevë

Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Gllamnik të Podujevës. Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor. Kështu tha për Klankosova.tv Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës. “Sot rreth orës 16:00, në fshatin Gllamnik, ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku...
Lajme

Lajm i hidhur: I riu nga Podujeva vdes nga Covid-19

32-vjeçar nga Podujeva, Haqif Ajvazi, ka vdekur pas infektimit me koronavirus. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në Facebook. Ata kanë njoftuar se varrimi i tij do të bëhet sot. “Njoftojmë farefisin, miqtë se sot pas një beteje të mundimshme me COVID 19 ndërroj jetë...
Lajme

Rezultatet e deritanishme: Shpejtim Bulliqi fiton Podujevën pa balotazh

Sipas të dhënave nga qendrat e numërimit, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, po prin në zgjedhjet për kryetar të Podujevës dhe është drejt fitores në rundin e parë. Siç mëson Express, sipas ritmit të votave të numëruara deri tash në Podujevë, Bulliqi do të fitojë me mbi 50 për...
Lajme

E FUNDIT: Thaçi cakton datën e zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë Veriore, ja kur do të mbahen ato

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komunën e Podujevës dhe për Kryetar në Komunën e Mitrovicës së Veriut. Zgjedhjet e jashtëzakonshme në këto dy komuna, bazuar në vendimin e presidentit Thaçi do të mbahen më 29 nëntor 2020. Presidenti...
Lajme

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohet rëndë një grua

Pak më pari IndeksOnline raportoi për një aksident të ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë, përkatësisht në fshatin Vranidoll. E në lidhje me këtë rast nga Policia e Kosovës, kanë treguar për IndeksOnline se aksidenti ka ndodhur në mes të një mjeti transportues, kamioni dhe një veture. Zëdhënësja e Policisë për Rajonin...
Lajme

Përleshje fizike në Podujevë, të përfshira edhe femra

Një përleshje fizike ka ndodhur dje në Podujevë, ku janë përfshirë disa persona. Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona të dyshuar, pasi të njëjtit dyshohet se morën pjesë në këtë rrahje e cila lidhej me një kontest pronësor, e ku u përfshi edhe viktima femër. Të gjithë të dyshuarit...
Lajme

Një person gjendet pa shenja në parkun e Podujevës

Një person është gjetur sot pa shenja jete në parkun e qytetit në komunën e Podujevës. Viktima është mashkull F.E 57 vjeç. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti. “Rreth orës 14:00 kemi pranuar informatën se në parkun e qytetit në Podujevë, është një person i...
1 2 3
Page 1 of 3