archivePodujeva

Lajme

Si u rikthye Covid-19 në Podujevë?

Nata e sotme nuk ishte e mirë për Kosovën, meqë 27 persona u raportuan të infektuar me Covid-19. Tre te infektuarit në Podujevë dyshohet se e morën virusin nga një person qe erdh nga Bosnja dhe Hercegovina. Siç mëson IndeksOnline, një familjar që ka ardhur nga Bosnja, ka arritur të...
Lajme

Kjo video tregon sa i bukur është Llapi

Krahina e Llapit shquhet për bukuritë natyrore që ka, por këto bukuri mund t’i shihni edhe përmes një video. Ajo është realizuar nga Studio “Nikon”, ku janë paraqitur qendra e qytetit të Podujevës, lumi Llap, Kompleksi Memorial “Baza e Parë e UÇK-së” dhe liqeni i Bakllavës. Te pjesa e Kompleksit...
Lajme

Xhandarmëria serbe futet në arat e Dumnicës

Pjesëtarë të xhandarmerisë serbe kanë hyrë sot në territorin e Kosovës. Banorët e rajonit të Podujevës kanë thënë për Indeksonline se sot disa pjesëtarë të xhandarmerisë serbe kanë hyrë në pjesën e Kosovës për të patrulluar. Sipas tyre, ata madje kanë ecur edhe në pronën e tyre private në fshatin...