archivePhilip Kosnett

Lajme

Ambasada e SHBA’së uron Ramazanin

Ambasada amerikane në Kosovë në Facebook ka shkruar se Muaji i Ramazanit na kujton të gjithëve nevojën për të reflektuar në sjelljen tonë personale dhe për t’u përkushtuar në mbështetjen e familjeve dhe komuniteteve tona. Ambasada amerikane në Kosovë në Facebook ka shkruar se Muaji i Ramazanit na kujton të...
Lajme

Kosnett takohet me Kurtin, tregon se për çfarë biseduan

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Philip Kosnett është takuar me kryetarin e VV-së, Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro. Kosnett me anë të një postimi në Twitter ka thënë se mbesin të angazhuar për të ndihmuar qeverinë e re për të qenë të sukesshëm. “Sot u...
Lajme

Kosnett flet pas takimit me Kurtin, tregon se çfarë është biseduar

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, është shprehur pas takimit që ka zhvilluar me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Kosnett shkroi se uroi Lëvizjen për fitoren ndërsa tha se temë diskutimi ishte atë çfarë e pret qeverinë e ardhshme. Gjithashtu, ambasadori kërkoi që sa...
Lajme

Kurti tregon se kur do të kemi Qeverinë e re

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Philip Kosnett. Ky takim erdhi dy ditë pas mbajtës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, ku Vetëvendosje doli partia e parë. Në këtë takim Albin Kurti që është...
Lajme

Detaje nga takimi mes ambasadorit Kosnett dhe Albin Kurtit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett mëngjesin e së martës ka vizituar Albin Kurtin. Lidhur me këtë takim, Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare ka treguar detaje nga takimi mes ambasadorit amerikan dhe liderit të kësaj partie. Njoftimi i plotë nga LVV: Ambasadorin e ShBA-së në...
Lajme

Ambasadori amerikan me mengjes e viziton Albin Kurtin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett mëngjesin e së martës ka vizituar Albin Kurtin, raporton Ekonomia Online. Kosnett pas takimit nuk është deklaruar për medie. Vizita e tij ndodh pak ditë pas zgjedhjeve parlamentare, ku Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve. Kosnett pas zgjedhjeve kishte përgëzuar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve...
1 2 3 7
Page 1 of 7