archivePfizer

Lajme

Uron ish-ministri Zemaj: U konfirmua blerja e vaksinave të Pfizer

Ish Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka konfirmuar blerjen e vaksinave antiCovid-19 nga kompania Pfizer-BioNTech. Zemaj nuk ka dhënë detaje sa doza vaksina do t’i blejë Kosova nga Pfizer, transmeton Periskopi. Shkrimi i plotë i Zemajt: Edhe një lajm i gëzueshëm për mua, dhe qytetarët e Kosovës, që pas shumë...
Lajme

Ja sa para do të fitojë Pfizer nga shitja e vaksinës

Pfizer pret të fitojë rreth 15 miliardë dollarë të ardhura nga vaksina e saj kundër Covid-19 këtë vit, tha kompania të martën. Projeksioni i Pfizer për fitimet nga vaksina në 2021 përfshin kryesisht doza që pritet të dorëzohen sipas kontratave ekzistuese por ende priten kontrata të reja, kështu që të...
Lajme

Kosova siguron 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se Kosova ka siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer. Zemaj përmes një postimi në Facebook ka shkruar se konfirmimin për sigurimin e këtyre vaksinave e kanë dhënë përfaqësuesit e Pfizer gjatë një takimi virtual të mbajtur sot me ta. “Krahas...
Lajme

Përbërësit e vaksinës Pfizer: Çfarë ka brenda saj?

Britania e Madhe është bërë vendi i parë në botë që miraton vaksinën nga Pfizer, duke hapur rrugën për vaksinimin masiv. Rregullatori i ilaçeve në Britani, MHRA, ka konfirmuar se vaksina, e cila ofron mbrojtje deri në 95 për qind kundër COVID-19 , është e sigurt për tu shpërndarë në...