archivePërparim Rama

Lajme

Rezultati përfundimtar, këto janë rezultatet befasuese në Prishtinë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit, raporton Express Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka marrë 36 mijë e 818 vota, apo 42.54%. Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama, ka marrë 29...
Lajme

Ja kush janë 5 më të votuarit në zgjedhjet e 17 tetorit

Të dielën e 17 tetorit në 38 komunat e Kosovës janë mbajtur zgjedhjet lokale. Qytetarët iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e ardhshëm të komunave dhe përfaqësuesit e tyre në kuvendet komunale, shkruan Gazeta Sinjali. Të drejtën e tyre për të zgjedhur udhëheqësit e qytetit të tyre...
Lajme

Përparim Rama ka një mesazh për qytetarët e Prishtinës

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama ka votuar para pak minutash. “Faleminderit të gjithëve është kënaqësi të jem këtu sot me juve dhe me Prishtinën. Ka qenë kampanjë fer dhe kemi pasë mundësinë me pa e me dëgju dhe sot jam i lumtur që jetoj në shtetin demokratik të...
LajmeShowBiz

Përparim Rama hidhet në gjyq nga Rita Ora?

Prej javësh përflitet se kandidati i LDK-së për Kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, është hedhur në gjyq në Londër nga familja e këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora. Pretendohet se kjo ka ndodhur pasi Rama si arkitekt nuk ia ka kryer punët e dizajnimit/renovimit të shtëpisë së familjes Sahatçiu-Ora...
Lajme

Për shumë vite nuk ka jetuar në Prishtinë por Përparim Rama ia lejon vetës të bëj dallimin mes “Prishtinalive” dhe të tjerëve – tregon edhe kriteret që të bëjnë “Prishtinali”

Për kandidatin e LDK-së për Kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, edhe nëse jeton prej shumë vitesh në Kryeqytet dhe madje edhe nëse je i lindur në Prishtinë, nuk do të thotë se je “Prishtinali”. Ndonëse Përparim Rama vetë për vite nuk ka jetuar në Prishtinë, ai së fundi është kthyer...
Lajme

A mund të ndodhë edhe kjo, Përparim Rama thotë se Sheshi “Nënë Tereza” të zgjatet deri tek rrethi me flamur

Kandidati i LDK-së për Prishtinën, Përparim Rama, në Rubikon të Klan Kosovës ka shpalosur disa nga planet e tij për kryeqytetin. Pjesë e planeve të Ramës është zgjerimi i qendrës së Prishtinës duke ndërtuar shtigje për këmbësorë dhe krijuar më shumë hapësira për parking, njofton Klankosova.tv. “Për momentin e shohim...
1 2 3 4
Page 3 of 4