archivePërparim Rama

Lajme

E papritur: LDK-VV koalicion në Prishtinë?

Përparim Rama i bën ofertë Vetëvendosjes për koalicion në Prishtinë! Sot në Kuvendin Komunal të Prishtinës po mbahet seanca inauguruese e kryetarit të ri, Përparim Ramës dhe asamblesë së kryeqytetit. Pas inaugurimit, Rama do të vazhdojë negociatat për krijimin e koalicionit në Prishtinë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se...
Lajme

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, rezultate befasuese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave me kusht në kuadër të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të komunave, të cilat nuk kanë ndikuar në rezultatin përfundimtar. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se gjatë ditës së zgjedhjeve janë hedhur 10,303 vota të cilat janë vota...
Lajme

Përparim Rama me gruan dhe fëmijët niset për në Londër

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama është parë duke udhëtuar në drejtim të Londrës së bashku me gruan dhe me fëmijët e tyre, shkruan Gazeta Express. Rama mëngjesin e sotëm është parë në aeroplan së bashku me gruan e tij Kristalen dhe tre fëmijët e tyre. Kryetari i sapo...
Lajme

Përmbysja e madhe në Prishtinë

Përparim Rama i LDK-së është kryetar i ri i Prishtinës, sipas rezultateve preliminare të KQZ-së të balotazhit për të parin e kryeqytetit. Kandidati i LDK-së, një muaj pas rundit të parë të zgjedhjeve ku u radhit i dyti me 25 mijë e 252 vota (29,17%), në balotazh me Arben Vitinë...
Lajme

Përparim Rama shëtitje me gruan në Prishtinë: Kjo fitore është e jotja

Fituesi i zgjedhjeve në Prishtinë, Përparim Rama, ka ndarë fotografi me bashkëshorten e tij teksa kanë ecur rrugëvë të kryeqytetit. Një ditë pas fitores, Rama ka falënderuar sërish qytetarët që dolën në votime, ekipin e tij dhe bashkëshorten. “Ju përulem para privilegjit e përgjegjësisë që ma keni dhënë. Ju përulem...
1 2 3
Page 1 of 3