archivePep Guardiola

Sporti

Zbulohet se çka biseduan Guardiola e Zidane

Pas ndeshjes Manchester City 2:1 Real Madrid, në fushën e ‘Etihad Stadium’ janë parë të vetëm Pep Guardiola dhe Zinedine Zidane, teksa bisedonin. Guardiola dhe Zidane kanë folur për rreth 10 minuta, duke treguar afërsinë dhe miqësinë që ekziston mes tyre. Në konferencë për shtyp, Guardiola është pyetur rreth këtij...
Sporti

Për çka po bisedojnë Zidane – Guardiola?

Manchester City e çmontoi Real Madridin në 1/8 finale të Ligës së Kampionëve, me dy fitore të njëjta, 2-1. Mbrëmë, në kthim, “Qytetarët” triumfuan falë dy golave të Gabriel Jesus, çka e bëri të padobishëm golin e Karim Benzemas. Të bardhët kishin nevojë për të fituar, duke shënuar të paktën...
Lajme

Bersant Celina, “Sancho” i dytë të cilën e shiti Guardiola

Bersant Celina a është një “Sancho” i dytë të cilin e shiti trajneri spanjoll Pep Guardiola ? Kjo është pyetja e cila i shkon në mendje çdo tifozi te futbollit i cili e përcjell futbollin anglez. Përformanca e kosovarit përballë Brentford në “Fa Cup” ka bërë për vete gjitha mediat...
Sporti

Messi mund të bashkohet sërish me Guardiolën

Lionel Messi dhe Pep Guardiola kanë kaluar vite të shkëlqyer së bashku, në kohën kur strategu spanjoll drejtonte Barcelonën. Te katalanasit, dyshja fitoi çdo trofe të mundshëm, duke u konsideruar dhe si një nga skuadrat më të mira të të gjitha kohërave. Lionel Messi ka pranuar sot për mediat spanjolle...
Sporti

Guardiola: Silva ndër lojtarët më të mirë që kam punuar

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka vlerësuar mesfushorin David Silva si një nga lojtarët më të mirë që ai ka pasur ndonjëherë në skuadrat që i ka drejtuar gjatë karrierës së tij. “Ai është një nga lojtarët më të mirë me të cilët kam punuar. Kam pasur shumë...