archivePDK

Milaim Zeka
Lajme

Milaim Zeka ‘përzihet’ në polemikat mes LDK dhe PDK

Deputeti nga NISMASocialdemokrate, Milaim Zeka ka komentuar deklaratën e deputetes së LDK-së Vjosa Osmani rreth “ADN-së” së Partisë Demokratike të Kosovës, duke thënë se kryeparlamentari Kadri Veseli ka pasur të drejtë kur ka thënë se “Vjosa Osmani dhe Anton Çuni e kanë tradhëtuar Isa Mustafën sepse nuk e votuan demarkacionin”....
Lajme

PDK fillon zgjedhjen e kryetarëve të degëve

Partia Demokratike e Kosovës, ka mbajtur sot pasdite kuvendin zgjedhor në degën e Kaçanikut, pas përmbylljes së suksesshme të zgjedhjeve në 24 nëndegë të kësaj komune, ku morën pjesë mbi 2 mijë aktivistë të PDK-së. Në garën për kryetarë të degës kandiduan Besim Ilazi dhe Azem Guri, ndërsa pas numërimit...
Lajme

Veseli shpall kandidaturën për kryeministër

Kryetari i parlamentit të Kosovës dhe njëherit kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur edhe për kandidaturën e tij për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme. Veseli fillimisht është shprehur se Partia Demokratike e Kosovës e vendos se kush do të jetë kandidat dhe se synimi i tij...
Lajme

Profesori Mensut Ademi aderon në PDK

Partisë Demokratike të Kosovës i është bashkuar profesori universitar i fushës së sigurisë, Mensut Ademi. Ai është pritur në selinë qendrore të PDK-së nga kryetari Kadri Veseli, i cili i ka ofruar bashkëpunim dhe angazhim. Veseli tha me këtë rast se PDK-së çdo ditë po i bashkohen kuadro të reja...
Lajme

PDK përmbyll zgjedhjet në 200 nëndegë

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme ku po zgjedhen strukturat e reja partiake për jetësimin e platformës politike të kryetarit Kadri Veseli në Dekadën e Re. Nga 1200 nëndegë sa ka PDK-ja, deri këtë të diel janë mbajtur zgjedhjet në 200 prej tyre, ndërkaq pjesëmarrja...
Lajme

Interesim i madh për procesin zgjedhor në nëndegët e PDK-së

Në vazhdën e procesit zgjedhor që është duke u zhvilluar në tërë nëndegët e Partisë Demokratike të Kosovës, interesimi i anëtarësisë për procesin zgjedhor, për të zgjedhur kryetarët e nëndegëve dhe strukturat tjera partiake, është tejet i madh. Sipas Komisionit për zgjedhje të brendshme, procedurat dhe vijimi i procesit është...
Lajme

“PDK dhe Kadri Veseli sot u rreshtuan fuqishëm për interesat e vendit:

Ministri i Drejtësisë, njëherit anëtari i Kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se miratimi i rezolutës së sotshme për dialogun me Serbinë, krijon një rrethanë të re politike, jashtëzakonisht të rëndësishme për unitetin e spektrit politik. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Tahiri ka vlerësuar se Partia Demokratike...
Lajme

Kadaj-Bujupi: Ne nuk ndryshojmë parimet si LDK, që ia mbajti “zhagun” PDK-së sa ishte në Qeveri

Sekretarja organizative në AAK, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se në rrethanat që jemi, Qeveria po vazhdon punën pavarësisht mospajtimeve mes aleatëve. Kadaj-Bujupi në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se asnjë prej subjekteve në Kosovë nuk është shprehur kundër taksës ndaj mallrave serbe. Deputetja e AAK-së...
1 44 45 46 47
Page 46 of 47