archivePDK

Lajme

PDK përmbyll zgjedhjet në 200 nëndegë

Partia Demokratike e Kosovës po vazhdon mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme ku po zgjedhen strukturat e reja partiake për jetësimin e platformës politike të kryetarit Kadri Veseli në Dekadën e Re. Nga 1200 nëndegë sa ka PDK-ja, deri këtë të diel janë mbajtur zgjedhjet në 200 prej tyre, ndërkaq pjesëmarrja...
Lajme

Interesim i madh për procesin zgjedhor në nëndegët e PDK-së

Në vazhdën e procesit zgjedhor që është duke u zhvilluar në tërë nëndegët e Partisë Demokratike të Kosovës, interesimi i anëtarësisë për procesin zgjedhor, për të zgjedhur kryetarët e nëndegëve dhe strukturat tjera partiake, është tejet i madh. Sipas Komisionit për zgjedhje të brendshme, procedurat dhe vijimi i procesit është...
Lajme

“PDK dhe Kadri Veseli sot u rreshtuan fuqishëm për interesat e vendit:

Ministri i Drejtësisë, njëherit anëtari i Kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se miratimi i rezolutës së sotshme për dialogun me Serbinë, krijon një rrethanë të re politike, jashtëzakonisht të rëndësishme për unitetin e spektrit politik. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Tahiri ka vlerësuar se Partia Demokratike...
Lajme

Kadaj-Bujupi: Ne nuk ndryshojmë parimet si LDK, që ia mbajti “zhagun” PDK-së sa ishte në Qeveri

Sekretarja organizative në AAK, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se në rrethanat që jemi, Qeveria po vazhdon punën pavarësisht mospajtimeve mes aleatëve. Kadaj-Bujupi në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se asnjë prej subjekteve në Kosovë nuk është shprehur kundër taksës ndaj mallrave serbe. Deputetja e AAK-së...
Lajme

A do t’i bashkohet PDK-së Bekim Jashari?

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka marrë pjesë të dielën në një takim që kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, kishe mbajtur me drejtues të kësaj partie në Skenderaj. Në disa medie, është raportuar se Jashari mund t’i bashkohet PDK-së por një gjë e tillë është mohuar nga kryetari...
Lajme

Çka po ndodh me PDK’në në Skenderaj?

Në hapje të fushatës për zgjedhjet e brendshme kryetari i PDK-së Kadri Veseli dhe ai i Degës së PDK-së në Skenderaj Sami Lushtaku u kanë bërë thirrje të gjithë atyre që duan “ta provojnë veten” të hyjnë në garë. Shtatë (7) asamblistët e përjashtuar nga PDK-ja në janarin e këtij...
Lajme

Sami Lushtaku flet për raportet mes Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur për gjendjen aktuale në subjektin politik në të cilin bën pjesë. Lushtaku është pyetur në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, nëse vlerëson se presidenti i vendit, dikur kryetar i PDK’së, Hashim Thaçi, po ndërhyn në parti...
Lajme

PDK-ja nis garën për të parin e partisë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme. Në këtë mbledhje e cila do të fillojë sot nga ora 17:00, do të marrë pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli. Veseli në krye të PDK-së ishte vendosur pas largimit...
1 43 44 45 46
Page 45 of 46