archivePDK

Lajme

Ja sa vota i mori Ganimete Musliu

Ganimete Musliu nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), synon të sigurojë përsëri një vend në Kuvendin e Kosovës. Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Musliu ka arritur të siguronte vetëm në Skënderaj 3 mijë e 395 vota, bëjnë të ditur burime të IndeksOnline. Musliu pretendon të përfaqësojë PDK-në përsëri në Parlamentin...
Lajme

Këta janë 20 kandidatët më të votuar në PDK

Kur janë numëruar 60% të votave për kandidatë, kanë dalë emrat e 20 kandidatëve më të votuar në PDK në zgjedhjet e 14 shkurtit. Nëse trendi mbetet i votave mbetet i njëjtë ky do të jetë grupi parlamentar i PDK-së për këtë legjislaturë. PDK’ja mori rreth 17.41% të votave, e...
Lajme

Zeka: Sami Lushtaku e shpëtoi me ftyrë PDK’në!

Gazetari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, ka kritikuar ashpër Partinë Demokratike të Ksoovës për vënien në krye të shtabit zgjedhir, sipas tij, njerëz servil dhe profiterë në kurriz të partisë. Ai ka thënë se njeriu i vetëm që e shpëtoi me ftyrë këtë parti në këto zgjedhje është Sami...
1 2 3 4 5 46
Page 3 of 46