archivePDK

Lajme

Këto janë 10 kërkesat e PDK’së për Kurtin

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Uran Ismaili kanë takuar në zyrat e Kuvendit të Kosovës, kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe U.D. të Presidentes, Vjosa Osmani. Në takimin e ftuar për fillimin e konsultimeve me partitë politike rreth krijimit të institucioneve të reja pas...
Lajme

Nisin pakënaqësitë brenda PDK’së

Pas rezultatit të zgjedhjeve të 14 shkurtit të Partisë Demokratike të Kosovës e cila pësoi edhe një rënie më të madhe se sa në zgjedhjet e vitit 2019, kanë filluar pakënaqësitë e para brenda kësaj partie. Nënkryetari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli ka thënë se pretendimet për...
Lajme

Këta janë 20 më të votuarit e PDK’së

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Partia Demokratike e Kosovës doli e dyta duke marrë 137.722 vota ose 17,41% të totalit të përgjithshëm. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar formularët me rezultatet për kandidatët për deputet të subjekteve politike në vend. Tashmë janë publikuar edhe emrat e 20 më të votuarve...
Lajme

Fillojnë shkarkimet në PDK

Lulzim Shoshi është shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës së PDK-së në Istog. Të shkarkuar poashtu janë edhe një pjesë e kryesisë. E pozita e të parit të PDK-së në Istog tashmë ka mbetur në duar të Këshillit të partisë. 02 Press mëson se Shoshi është shkarkuar si pasojë...
Lajme

Besa Ismaili e PDK-së mbet jashtë Kuvendit

Ish-deputetja e PDK-së, Besa Ismaili, ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e Kuvendit në legjislaturën e re. Ajo tha se do të vazhdojë të punojë në synimet e saj për të drejtat e njeriut. “Një betejë e humbur për mua nuk është një luftë e humbur. Një kauzë...
1 2 3 4 46
Page 2 of 46