archivePDK

Lajme

Mërgim Lushtaku merr mbështetje të madhe nga qytetarët

Mërgim Lushtaku deri para 3 vitesh ka qenë i njohur si djali i Sami Lushtakut, ish-komandat i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-kryetar i Komunës së Skënderajt. Falë mbështetjes së babait por edhe shoqërisë së gjerë që e ka, Mërgim Lushtaku kishte arritur të hynte në Kuvendin e Kosovës si...
Lajme

Hajdar Beqa: Karvani i fitores së madhe të PDK-së po vjen

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Gjakovë, Hajdar Beqa, i cili është edhe kandidatët për deputetë nga radhët e PDK-së, i shoqëruar edhe nga kandidatët tjerë për deputetë të kësaj dege, Hisen Berisha, Butrint Batalli e Geta Beqa, kanë takuar anëtarët dhe simpatizantët e kësaj partie të nëndegës...
Lajme

“Amerika kurrë nuk e kanë hapur opsionin e ndarjes së Kosovës”

Kandidati për kryeministër nga PDK-ja, Kadri Veseli, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e kanë përmendur asnjëherë opsionin e shkëmbimit të territoreve. “Demarkacioni e ka rrëzuar një kryeministër. E ka rrëzu kryetarin e vet për me dal tash kandidate për kryeministre”. “Te dialogu aq kanë spekuluar, aq...
Lajme

Kadri Veseli shijon gurabijet e gjyshes

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar fushatën e tij në mbështetje të bizneseve të vogla dhe të mesme. Kësaj radhe ai ka vizituar “Quick Burger” në kurriz të Prishtinës. Në videon, të cilën Veseli ka postuar në profilin e tij në “Facebook”, shihet duke provuar një gurabije, e cila...
Lajme

“Kosovën do ta bëjmë vendin më të zhvilluar në Ballkan”

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar Hoçën e Qytetit në Prizren, ku me qytetarët aty ka folur për luftën kundër korrupsionit. Veseli ka thënë se zbatimi i Planit Kundër Korrupsionit do të përmirësojë radikalisht, jo vetëm funksionimin e shtetit tonë, por edhe mirëqenien e çdo banori të Kosovës. Postimi...
Lajme

Hoxhaj: Jemi subjekti politik më i madh në Kosovë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Enver Hoxhaj, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Hoxhaj ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për zgjedhjet e parakohshme që priten të mbahen me 6 tetor. Sipas disa parametrave matës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK priten të...
Lajme

Blerim Latifi: Mos e shitni votën

Kandidati i PDK-së për deputet, Blerim Latifi, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” u ka bërë thirrje qytetarëve që mos ta shesin votën më 6 tetor. Ai ka thënë se në takime me qytetarë ka marrë informata se si janë nën presionin e atyre që u ofrojnë...
Lajme

Veseli në Dumnicë të Llapit pritet si kryeministër nga qindra banorë

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli është pritur sonte në fshatin Dumnicë të Podujevës nga qindra aktivistë të PDK-së dhe qytetarë të shumtë që i janë bashkuar për ta mbështetur për kryeministër të ardhshëm. Veseli tha se mbështetja shumë e madhe anekënd Kosovës e bënë...
1 2 3 13
Page 1 of 13