archivePara

Interesante

20 mënyra për të bërë para

Në jetë kërkohet gjithmonë që të jeni një “hap para”. Mund të jetë një ide gjeniale, një “goditje fati”, një aftësi për të bërë diçka më parë se të tjerët. Si? Në fakt, ekspertët ofrojnë 20 rrugë që mund të ndiqen për të krijuar kursime, një vlerë të shtuar ose...
Lajme

E gjenë kuletën në Prishtinë, nuk e kthen, e pëson keq

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar një person i cili e kishte gjetur një kuletë me para në vlerë rreth 1570 euro dhe nuk e kishe raportuar askund. Sipas policisë, i dyshuari është zbuluar përmes kamerave të sigurisë tek stacioni i autobusëve në Prishtinë. Me urdhër të prokurorit,...