archiveOBSH

Lajme

OBSH-ja reagon ndaj kritikave të presidentit Trump për koronavirusin

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë mbrojti të mërkurën me forcë menaxhimin e koronavirusit nga ana agjencisë së tij, në përgjigje të kritikave të Presidentit Donald Trump dhe sugjerimit të tij se mund të rishikojë fondet për OBSH-në. Tedros Adhanom Ghebreyesus bëri thirrje për unitet dhe për ndaljen e “politizimit”...
Lajme

Trump me tone kritike ndaj OBSH: Nuk e ka bërë punën e saj

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump është shprehur me tone kritikuese nda Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Nëpërmjet një postimi në Tëitter ai shkruan se OBSH nuk e ka bërë punën e saj. Sipas tij, OBSH ka mbajtur një qëndrim të butë ndaj Kinës që prej fillimit të pandemisë së COVID-19. Postimi...
Lajme

Fillojnë testimet e para të vaksinës kundër coronavirusit, shefi i OBSH-së e quan “arritje të jashtëzakonshme”

Ndërsa vendet në mbarë botën vazhdojnë të luftojnë pandeminë globale në vazhdim të coronavirusit COVID-19, kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë njoftoi se testimet e para të një vaksine që mund të ndihmojë në trajtimin e kësaj fatkeqësie më në fund kanë filluar. Siç ka sqaruar Drejtori i Përgjithshëm i...
1 6 7 8
Page 8 of 8