archiveNgjarjet ditore

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për të martën: Vazhdimi i seancës për raportim të Kryeministrit dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Prezantohet raporti “Dekada e sigurisë 2010-2019”. Marrin pjesë ministrat Arban Abrashi e Agim Veliu, drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme në Kosovë (E martë, 07 korrik): - Ministri i Drejtësisë Selim Selimi do të vizitojë Komunën e Prishtinës. (Ora 11:00) - Basri Sejdiu do të mbajë konferencë për media lidhur me vendimin e Bordit Drejtues për shkarkimin e tij nga detyra...
Lajme

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

Ngjarjet që janë paralajmëruar për nesër (e diel): Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. Pas takimit do të ketë konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00) Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi zhvillon disa aktivitete në rajonin e Pejës. Kjo është agjenda: 13.00 – në fshatin...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, pritet nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. ( Pallati i Brigadave, ora 10:00) Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj viziton komunën e Deçanit, ku do të takohet me kryetarin e komunës, Bashkim Ramosaj me bashkëpunëtorë. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Ngjarjet që do ta shënojnë ditën e sotme. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi dhe Agjencia e Metrologjisë së Kosovës bëjnë verifikim e peshorëve në pikat grumbullues të grurit në funksion të përgatitjeve të sezonit të korrje-shirjeve. (Ora 9:30) Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë shqyrton shkresën drejtuar...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e sotme: Kuvendi i Kosovës vazhdon seancën plenare të 23 qershorit. (Kuvendi i Kosovës, ora 10.00) Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) dhe Iniciativa për Progres (INPO), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Ngjarjet e datës 22 qershor 2020. Mbahet protestë e auto-shkollave. (Nisja nga Fakulteti Teknik në drejtim të Ministrisë së Infrastrukturës, ish-pallati i Rilindjes, ora 10.00-12.00) Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani viziton Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin e kësaj komune Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Ngjarjet e paralajmëruara për të hënën: Mbahet protestë e auto-shkollave. (Nisja nga Fakulteti Teknik në drejtim të Ministrisë së Infrastrukturës, ish-pallati i Rilindjes, ora 10.00-12.00) Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani viziton Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin e kësaj komune Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një...
Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

Mbahet takimi i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P-38, ora: 10:00) Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e shpërndarjes së mjeteve bujqësore për fermerët përfitues të subvencioneve. (Parku “Idriz Rrecaj”, ora: 11:00) Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj merr pjesë në hapjen zyrtare të festës së rrushit...
Lajme

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Gjithçka çfarë pritet të ndodhë sot në vendin tonë. Më poshtë ju sjellim ngjarjet e ditës së sotme: 09:00 Ministri i Financave, Bedri Hamza; shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova; dhe drejtoresha e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh) për sektorin e Transportit, Sue Barrett, nënshkruajnë...
1 3 4 5
Page 5 of 5