archiveNgjarjet ditore

Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e diel (më 02 gusht) në Kosovë: Agjenda e vizitës së kryeministrit Avdullah Hoti në Komunën e Dragashit: 10:00- Inspektim i punëve në rrugën Zhur-Dragash 10:30- Vizitë fabrikës për përpunimin e mishit “MEKA”, Plavë-Dragash 11:00 -Vizitë fermës “Qendra”, Plavë 12:00- Takim me fermerët...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e enjte (më 30 korrik) në Kosovë: - Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, shpall konkursin për specializime. (Ministria e Shëndetësisë, ora 10.00) - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, takohet me kryetarin e Komunës së Suharekës Bali Muharremaj. (Objekti i KK...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e merkurë (më 29 korrik) në Kosovë: - Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e rregullt, e shtata për vitin 2020. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal-Rahovec, ora 10:00) - Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00) - Mbahet...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e martë (më 28 korrik) në Kosovë: 11:00-13:00Ministri i MEA-së, Blerim Kuçi, do të viziton komunën e Gjilanit. 11:00 – Vizitë dhe pritje nga Kryetari i Komunës Lutfi Haziri, 11:45 – Vizitë dhe inspektim i renovimit të Shkollës Fillore ”Thimi Mitko”, Programi mbështetës...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e hënë (më 27 korrik) në Kosovë: Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin nr.07/L-014 për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr.07/L-001 mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e 2020, me raport amendamente të Komisionit funksional për Buxhet dhe...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e shtunë (më 25 korrik) në Kosovë: - Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, merr pjesë në vendosjen e një laure në hekurudhë, në fshatin Grabovc-Fushë Kosovë. Pas kësaj, ministri do t’i vizitojë punimet në hekurudhën e linjës 10, e cila është duke u...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e merkurë (më 22 korrik) në Kosovë: VentureUP – Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit e UP-së organizon garën finale të grupit të dytë të Inkubatorit të StartUP Bizneseve. Ngjarja do të fillojë në ora 09:00, ndërkaq fjalimet dhe ceremoni e ndarjes së shpërblimeve...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e martë (më 21 korrik) në Kosovë: Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës bëjnë homazhe të shtatorja e Shejh Myhedin Shehut – të Teqeja e Madhe e Halvetive. (Rahovec, ora 10:00) Lumbardhi i hapë dyert...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e martë (më 21 korrik) në Kosovë: Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës bëjnë homazhe të shtatorja e Shejh Myhedin Shehut – të Teqeja e Madhe e Halvetive. (Rahovec, ora 10:00) Lumbardhi i hapë dyert...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Agjenda e vizitës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në Kosovë: -Takim me kryeministrin Avdullah Hoti. (Kryeministria, ora 11.00) -Takim me presidentin Hashim Thaçi. (Presidencë, ora 12.00) -Takim/drekë pune me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin. (Ora 13.00) -Takim me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. (Zyra e kryetares së...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për sot (më 16 korrik) në Kosovë: Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq takohen në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi (16:00 Kuvendi i Komunës së Prizrenit, mbanë mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Sulltan Badalli. (Shtëpia...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e enjte (më 16 korrik) në Kosovë: Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq takohen në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi (16:00 Kuvendi i Komunës së Prizrenit, mbanë mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Sulltan...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5