archiveNgjarjet ditore

Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 17 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Këtë të hënë, më q17 gusht 2020 janë paralajmëruar këto ngjarje: Drejtori i AKI-së raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë lidhur me gjendjen e sigurisë. (Kuvendi i Kosovës, salla...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 15 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Me rastin e 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj – Komandant Petriti, nesër, më 15 gusht (e shtunë) Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Shoqatën e Veteranëve të Luftës organizon...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 14 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, mban konferencë për media. Tema: Mbyllja e konkursit të specializimeve në mjekësi. (Ministria e Shëndetësisë, ora 09:00) Mbahet Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, 13 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama raporton para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes.(Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 09:00) Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës së ndërprerë javën...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, 12 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, pret një grupi të të rinjve nga (Objekti i MKRS-së, ora 09:30) Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, 11 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, do t’i vizitojë punimet në hekurudhën e Kosovës, linjën 10, në stacionin hekurudhor në Miradi. (Ora 10:00) Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të vizitojë Komunën e...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e hënë (më 10 gusht) në Kosovë: Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, merr pjesë në ceremoninë e vendosjes së gurthemelit për ndërtimin e sallës sportive në SHFMU “Pandeli Sotiri” , Obiliqi i vjetër. (Ora 10:00) Inaugurohet nisja e punimeve për rehabilitimin...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e premte (më 07 gusht) në Kosovë: Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj mban konferencë për media, ku do të prezantojë aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura. Pjesë e këtij raporti do të jenë edhe aktivitetet shtesë që ndërlidhen më...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e enjte (më 06 gusht) në Kosovë: Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati takim me kryetarët e Lindjes. (Objekti i Komunës së Kamenicës, ora 11:00) Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe ministri i Bujqësisë Besian...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e merkurë (më 05 gusht) në Kosovë: Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton Raportin Vjetor i punës së Këshillit Gjyqësor të Kosovës për vitin 2019 dhe Raportin Vjetor i punës së Këshillit Prokurorial për...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e e martë (më 04 gusht) në Kosovë: Mbahet mbledhja e komisioni për mbikëqyrjen e financave publike, ku do të shqyrtohet raporti i auditimit për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. (Salla e seancave plenare, ora...
Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e hënë(më 03 gusht) në Kosovë: Sindikata e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve mban protestë. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 10:00) Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5