archiveNgjarjet ditore

Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 19 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Mbahet dita e katërt e “Panairit të Përgjithshëm Ndërkombëtar dhe Agroindustrial PRISHTINA 2020”, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës. (Qendra e Panaireve, Bërnicë, ora 10:00) Në...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 17 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Avokatja Rina Kika do të deklarohet për media pas përfundimit të seancës gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit. (Seanca fillon në ora 9.30, prononcimi te Gjykata Themelore, Prishtinë, ora 11.00) Mbahet vazhdimi i seancës...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 14 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9.00) Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti merr pjesë në përurimin e Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Haradin Bajrami”. (Magure, Lipjan, ora 10.00) Lëvizja...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 13 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) organizon konferencë për media me rastin e fillimit të vitit shkollor 2020/2021 në kushte pandemie. (MASh – kati I, ora 11:00) /Korrespodenti...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 10 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, takohet me homologen e tij shqiptare Etilda Gjonaj. (Ministria e Drejtësisë, Tiranë, ora 11.00. Pas takimit mbahet konferencë e përbashkët për media në Ministrinë e Drejtësisë, Bulevardi “Zog I”,...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 03 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Vazhdon intervistimi i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. (Ora 9.30) Këshilli i prindërve të fshatrave të Kamenicës mban protestë para MASH. (Ora 10.00) Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj viziton Klinikën e Radiologjisë dhe Klinikën...
Lajme

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 1 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, bën homazhe te varrezat e dëshmorëve në Landovicë (ora 10:00), nderime pranë shtatores së heroit Xhevat Berisha në Shatërvan (ora 11:00), pranë lapidarit të dëshmorëve në fshatin...
Lajme

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 30 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti viziton shoqatën “Thirrjet e Nënave”. ( Zyret e shoqatës në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi”, Gjakovë, ora 10:00) Zbulimi i pllakës përkujtimore me rastin e tridhjetë vjetorit të...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 28 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00) Autoriteti Kosovar i Konkurrencës mban konferencë për media lidhur me monitorimin e çmimeve për testimet për Covid-19. (Objekti i ish-bankës së Lubjanës,...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 26 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 8.30) Lëvizja studentore për barazi STUDIM – KRITIKË – VEPRIM, mban aksion simbolik pranë Ministrisë së Shëndetësisë. (Ora 11.00) Nënshkruhet marrëveshja në mes...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për sot janë paralajmëruar tri takime të cilat do të mbahen gjatë ditës në Kosovë dhe përbëjnë kalendarin e sotëm ditor të ngjarjeve. Drejtoria për Ekonomi dhe Financa e Komunës se Prizrenit do të mbajë takim me shefat e grupeve të asamblistëve për të diskutuar për kërkesat dhe sugjerimet lidhur...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 20 gusht 2020 janë paralajmëruar të zhvillohen këto ngjarje në Kosovë: Kryeministri Avdullah Hoti merr pjesë në takimin e Këshillit Kombëtar për Ekonomi dhe Investime. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00) Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj merr pjesë në zbulimin e shtatores së heroit Ismet Ukaj....
1 2 3 4 5
Page 2 of 5