archiveNgjarjet ditore

Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme të ditës: 11:00 Me rastin e Ditës Botërore të Popullsisë, UNFPA në bashkëpunim me Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, organizojnë tryezën e diskutimit me temën “Të drejtat dhe zgjedhjet janë përgjigja: Qoftë rritja apo zvogëlimi i numrit të foshnjave, zgjidhja për të ndryshuar...
Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Këto janë ngjarjet më të rëndësishme të ditës: 10:00 Zëvendëskryeministrin Driton Selmanaj dhe ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, mbajnë konferencë për medie. (Ministria e Drejtësisë, ish-objekti Rilindja) 10:00 Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrto Raportin vjetor financiar të Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2019 dhe voton në parim i...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 10 nëntor 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë. 10:00- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione takohet me përfaqësues të Inspektoratit Policor të Kosovës lidhur me kërkesën e Veton Elshanit dhe 175 zyrtarëve të tjerë...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 05 nëntor 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë. Me rastin e katër vjetorit të vdekjes se aktivistit Astrit Dehari, bëhen homazhe te varri i tij. (Në fshatin Zllahtar afër Matiqanit, ora 09:30). Bëhet përurimi i përfundimit të punimeve për ndërtimin e ujësjellësit...
Lajme

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 16 tetor 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: 09:45 Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike shqyrton Raportin e Panelit për plotësimin e Bordit të NP KOSTT nga radhët e komuniteteve dhe kuotës gjinore (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10)...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 01 tetor 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Me rastin e Ditës Botërore për të Moshuarit, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, viziton Shtëpinë për Persona të Moshuar pa Përkujdesje Familjare në Prishtinë (Ora 09:00), dhe zyrat e Lidhjes së...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 30 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: 10:00Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) organizon ceremoninë e nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit për Procesin Zgjedhor. Marrin pjesë: Valdete Daka, kryetare e KQZ-së; Rashit Qalaj, drejtor i Policisë së Kosovës; Aleksandër Lumezi, kryeprokurori i...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 29 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: 09:00 Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim përpunuesit e qumështit. Pas takimit do të ketë konferencë për medie. (Ndërtesa e Qeverisë) 10:00- Banka Qendrore e Kosovës (BQK) mban konferencë për medie me rastin e...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 28 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 08.30) Komisioni për Mbikëqyrjen e AKI shqyrton planin e punës së komisionit për sesionin vjeshtor. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 9.30) Komisioni për...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 25 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Zyra e Koordinatorit për Zhvillim të Kombeve te Bashkuara në bashkëpunim me Kryesinë e Kuvendit rithemelojnë Këshillin SDG në Kuvendin e Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, oborri para hyrjes kryesore, ora 9:00) Shefi i Grupit...
Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Për ditën e sotme, më 24 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Komunën e Ferizajt. (Objekti i Komunës Ferizaj, ora 9.30) Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, merr pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëpunimit MSH-Komuna e Deçanit...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 22 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, do të bëjë përurimin e Qendrës Testuese/Sallës për zhvillimin e procedurave rekrutuese për nëpunësit civilë. (Objekti i ish-Ministrisë së Administratës Publike, kati përdhes, salla 0-15, në Prishtinë,...
1 2 3 5
Page 1 of 5