archiveNexhmedin Saphiu

Lajme

Spahiu: “Ka një metodë efikase që Jasharaj me e gjunjëzu Kurtin”

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka shpjeguar një metodë më anë të së cilës kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj mund ta gjunjëzojë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për grevën. Sipas Spahiut, Jasharaj ka kindapuar shkollat por për të triumfuar duhet t’i kidnapojë fëmijët e që siç shkruan ai: “po ndodhë që 1...
Lajme

Nexhmedin Spahiu projekton Qeverinë LDK-VV, me Kurtin kryeministër

Në kohën kur po diskutohen arritja e koalicioneve mes partive politike para zgjedhjeve të parakohshme, analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka projektuar një Qeveri e përbërë nga koalicioni mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, me Albin Kurtin kryeministër. Ai ka zgjedhur emrat të cilët do ta përbënin kabinetin qeverisës...