archiveNasim Haradinaj

Lajme

Video e rrallë e Nasim Haradinajt në luftë

Nasim Haradinaj si shumë shqiptarë të tjerë kishte ardhur nga mërgimi për tu bashkuar me luftën e UÇK-së. Për Haradinajn ka fjalë të mirë nga të gjithë ata që e kanë njohur në luftë, duke u shquar për guximin që ka pasur. Në një video të rrallë që daton nga...
Lajme

Gjykata Speciale merr vendim për Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn

Gjyqtari i procedurës paraprake, Nicollas Guilloi ua ka vazhduar paraburgimin dy krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Me këtë rast, Guillou ka kërkuar nga palët që deri më 1 shkurt të dërgojnë parashtresat e tyre për lirim me kusht, pra deri në rishikimin tjetër të paraburgimit....
ShowBiz

Specialja ngre aktakuzë ndaj Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt

Prokuroria e Specializuar ka përpiluar aktakuzë ndaj Hysni Gucatiti e Nasim Haradinajt. Prokuroria e Specializuar në Hagë ka përpiluar aktakuzë ndaj Hysni Gucatiti dhe Nasim Haradinajt. Vendimi për caktimin e gjyqtarit të procedurës paraprakë është marrë më 29 tetor mirëpo, është bërë publike para dy ditësh, pra 17 nëntor. Se...
Lajme

Fjalimi i ashpër i Nasim Haradinajt para Gjykatës në Hagë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, paraqitjen e parë të tij para gjykatës në Hagë e ka shënuar me deklarata të ashpra. Haradinaj u ka Tribunalit Special që nuk i njeh dhe se është atje për shkak të deputetëve “faqezinjë” të Kosovës. Fjala e plotë...
Lajme

Haradinaj: I dorëzohem vetëm Policisë së Kosovës, Specialen nuk e njohim

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka vizituar zyrat e OVL-UÇK-së, pas bastisjes nga EULEX-i dhe pas arrestimit të kryetarit të kësaj organizate, Hysni Gucati. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se Gucati asnjëherë nuk është intervistuar nga Gjykata Speciale. Ai tha se ai do...
Lajme

“Çizmja e serbit nuk do të shkel më në Deçan”

Sekretari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj ka reaguar ashpër pas ndërprerjes së punimeve në rrugën Deçan-Plavë. Haradinaj ka thënë se vendimi i Hotit për ndërprerjen e punimeve në Rrugën Deçan-Plavë është një vendim qyqar. “Por i gëzohemi Zotit dhe i falënderohemi UÇK-së e këtij populli që Vuçiq nuk mund të...
1 2 3
Page 1 of 3