archiveNaser Rugova

Lajme

“Vjosa Osmanit i kanë mbetur vetëm dy rrugë tani”

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, Naser Rugova, ka thënë se Vjosa Osmanit i kanë mbetur vetëm dy rrugë, shkruan Gazeta Metro. Rugova ka thënë se Osmanit i ka mbetur ose të respketojë vendimet e LDK’së apo rruga tjetër të largohet nga ajo siç edhe ka shkruar në statusin...
Lajme

LDK: Gjendja në shëndetësinë e Kosovës është alarmante

Lidhja Demokratike e Kosovës vlerësoi sot se gjendje aktuale në sektorin e shëndetësisë në Kosovë është alarmante. Në këtë konferencë u tha se ka nevojë urgjente reforma të thella në shëndetësi. Naser Rugova nga LDK-ja se në Qeveri po merren me njëri-tjetrin dhe nuk e ushtrojnë funksionin në detyrat te...