archiveNaser Ramadani

Lajme

Helmimi i disa qytetarëve në Prishtinë, deklarohet Naser Ramadani

Disa persona janë helmuar nga ushqimi në fshatin Trudë të Prishtinës. Lidhur me rastin detaje shtesë për Klankosova.tv ka dhënë drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike Naser Ramadani. Ai tha se informatën e ka pranuar nga kryeinspektori i Agjencisë së Veterinës dhe Ushqimit Ibrahim Tërshnjaku. “Sot në mesditë kemi...
Lajme

Ramadani: Kemi planfikuar vaksinim për tërë popullatën

Drejtori i IKSHP-së, Naser Ramadani ka thënë se Kosova ka ndërtuar një strategji rreth imunizimit të vaksinës Anti-COVID e cila do të fillojë së shpejti. Në një konferencë për media lidhur me vaksinat kundër koronavirusit, Ramadani theksoi se janë bërë përgatitjet edhe për thirrjen e personave në termin të caktuara...
Lajme

IKSHPK me lajmin e fundit rreth planit për parandalimin e Covidit

Komiteti për monitorimin e sëmundjeve ngjitëse në Kosovë miratoi sot Planin për parandalim dhe kontroll të Covid-19 (Nëntor-Prill 2021), versionin 2.0. Në takimin e Komitetit mori pjesë edhe Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, i cili i falënderoi anëtarët e Komitetit për hartimin e këtij plani, që është përditësim i Planit...
Lajme

Rasti unik i zyrtarit kosovar që merr shtatë paga në muaj

Përderisa rreth 120 mijë persona janë në kërkim të një pune, në vend ka zyrtarë që mbajnë disa vende pune në të njëjtën kohë. Një prej tyre është edhe Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Express u sjell informacione rreth institucioneve ku punon i pari i IKSHP’së...
Lajme

Naser Ramadani thotë se po ulet trendi, por vdekjet po rriten

13 të vdekur dhe 158 raste të reja me Coronavirus është bilanci 24 orësh i publikuar nga IKSHPK. Këto shifra kanë dalë nga 471 mostra sa janë testuar gjithsej. Kreu i IKSHPK-së, Naser Ramadani në konferencën për media ku u njoftua për numrin e rasteve, tha se situata epidemiologjike në...
1 2
Page 1 of 2