archiveNaim Terrnava

Lajme

Kurti shtron iftar për kryetarin e BIK-ut, Naim Tërnava

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, Ministren në detyrë të Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe Zëdhënësin e Qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu, priti në zyrën e tij Kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, Shefin e tij të kabinetit,...
Lajme

Tërrnava: T’i shtojmë adhurimet ndaj Krijuesit dhe veprat e mira

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, i ka uruar të enjten besimtarët islamë për fillimin e muajit të Ramazanit. Në mësazhin e tij, Myftiu Tërnava ka kërkuar nga besimtarët islamë që gjatë këtij muaji t’i shtojnë adhurimet, veprat e mira dhe të jenë më solidarë e human,...
Lajme

Tërnava niset në haxh: A ban me folë çka du?

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, është nisur për në haxh bashkë me më shumë se 1000 haxhinjë. Para gazetarëve, Tërnava fillimisht ka thënë se ‘a mundem me folë çka të du”. “A keni me vetë diçka a unë me folë çka t’du”, ka thënë Tërnava, shkruan Periskopi. Tërnava ka thënë...
Lajme

Tërnava i kërkon qytetarëve të mos migrojnë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në mesazhin për Fitër Bajram i ka bërë thirrje qytetarëve të mos migrojnë. “Të gjithë jemi në dijeni për migërimin e vëllëzërve dhe motrave tona jashtë Kosovës, është shqetësuese dhe po bëhet për shkak të gjendjes ekonomike. Të mos migrojmë por të punojmë për ditë...
Lajme

Tërnava tregon gjendjen shëndetësore të ambasadores turke

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka vizituar sot personat e lënduar në magjistralen Prishtinë-Gjilan, ku mes tjerash ka takuar në QKUK edhe ambasadoren turke, aty ku ajo është duke marrë ndihmë mjekësore. Tërnava teksa është larguar nga QKUK ka thënë se gjendja shëndetësore është e mirë e ambasadores turke dhe...
Lajme

BIK’u nesër voton Myftiun e ri

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se nesër do të mbahet zgjedhjen për Myftiun e Kosovës për mandatin e ri. “Nesër, më 27 tetor, 2018, Trupi Zgjedhor i Bashkësisë Islame të Kosovës voton për zgjedhjen e Myftiut të Kosovë për mandatin e ri...
1 2 3
Page 2 of 3