archiveNaim Terrnava

Lajme

Sot filluan punimet për ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë

Sot kanë filluar punimet për ndërtimin e xhamisë qendrore në kryeqytet, gurthemeli i së cilës është vendosur në parkingun e Telekomit të Kosovës, qysh nga viti 2012 Kjo është bërë e ditur nga Bashkësia Islame e Kosovës, përmes një njoftimi në Facebook. “Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim...
Lajme

Myftiu i Kosovës kundërshton mbylljen e xhamive

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava tha sot se kundërshton propozimin e mundshëm për mbylljen e xhamive shkaku i përhapjes së kosonavirusit. Tërnava tha se është vendosur që nëpër secilën xhami në Kosovë të mos lejohen të falen më shumë se 50 persona, të mbajnë distancën fizike, të marrin me vete...
Lajme

Shtimi i rasteve me COVID-19, Tërnava ka një apel për imamët

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, ka filluar mbledhjen e radhës së Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës me një apel ndaj të gjithë besimtarëve, nëpunësve fetarë dhe imamëve, që të respektohen të gjitha masat parandaluese për përhapjen e pandemisë COVID – 19. Duke parë situatën shqetësuese...
1 2 3
Page 1 of 3