archiveNafta

Biznes

​Rriten sërish çmimet e naftës

Çmimet e naftës u rritën të mërkurën për shkak të rritjes së kërkesës pasi statistikat zbuluan se rezervat e naftës së papërpunuar në SHBA ranë më shumë se sa pritej. Nafta e papërpunuar standarde ndërkombëtare Brent tregtohej me 80.32 dollarë për fuçi që nga ora 09:46 e mëngjesit me orën...
Biznes

Mësohet përse ka nisur të lirohet nafta me të madhe në Kosovë

Ditëve të fundit është vërejtur një rënie e lehtë e çmimit të naftës. Kryetari i Shoqatës të Naftarëve, Fadil Berjani për Klankosova.tv ka thënë se arsyeja e rënies së çmimit është rritja e prodhimit nga organizata prodhuese OPEC. “Në bursë kanë rënë çmimet dhe ka reflektuar edhe tek ne në...
Biznes

Më në fund lajm i mirë: Bie çmimi i naftës

Çmimet e naftës ranë në 95 dollarë në tregjet ndërkombëtare, nën presionin e një dollari më të fortë amerikan dhe një rritje të numrit të infeksioneve të reja me koronavirus në Kinë, gjë që shkatërroi shpresat për një rihapje të shpejtë të importuesit më të madh të naftës së papërpunuar...
Biznes

Këto janë çmimet e derivateve për ditën e sotme në Kosovë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ditën e djeshme caktoi çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orë. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i dizellit është 1.73 euro për litër, i benzinës me 1.41 euro dhe i gazit me 0.72 euro, pra nuk ka ndryshim...
Biznes

Lirohet pak nafta, publikohen çmimet e derivateve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimoren e re të karburanteve e cila do të jetë valide për 48 orë. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook bëhet e ditur se çmimi maksimal i naftës është 1.76 euro, ndërsa për benzinë është 1.40 euro. Kurse çmimi maksimal...
Biznes

“Fluturon” çmimi i derivateve, shtrenjëtohet nafta e benzina!

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar sot limitin për çmimet e karburanteve për 48 orët e ardhshme në Kosovë. Përmes një njoftimi bëhet e ditur se çmimi maksimal i naftës është 1.70 euro, ndërsa për benzinë është 1.40 euro. Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit të gasit...
1 2 3 10
Page 1 of 10