archiveMytaher Haskuka

Lajme

Rezultate befasuese pas numërimit të votave me kusht për Prizrenin

Komisioni Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimin e votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për komunën e Prizrenit. Nga to, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar, Mytaher Haskuka ka marrë gjithsej 537 vota, ndërsa kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, mori 409 sosh. Ndërsa,...
Lajme

Ja kush janë 5 më të votuarit në zgjedhjet e 17 tetorit

Të dielën e 17 tetorit në 38 komunat e Kosovës janë mbajtur zgjedhjet lokale. Qytetarët iu drejtuan kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e ardhshëm të komunave dhe përfaqësuesit e tyre në kuvendet komunale, shkruan Gazeta Sinjali. Të drejtën e tyre për të zgjedhur udhëheqësit e qytetit të tyre...
Lajme

PDK apo VV? Kë do ta mbështes LDK në balotazhin e Prizrenit

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka folur për zgjedhjet lokale të së dielës, dhe rezultatin zgjedhor. Ani pse me vota Quni është radhitur i treti, ai në një përgjigje për ‘Gazeta Blic’, thotë se LDK-ja ende nuk ka marrë vendim për pozicionin e...
Lajme

Molliqaj thotë se regjimi i VV’së po i bindet Erdoganit

Lideri i PSD-së, Dardan Molliqaj, përmes një postimi të bërë në FB, ka reaguar ndaj kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskuka. Ai thënë se ata që e paraqesin Skënderbeun si oborrtar të Sulltanit, janë vetë oborrtarë të Erdoganit. Ky është postimi i tij: Ngrirjet e momenteve sublime të historisë qoftë si...
Lajme

Shtatorja e Skënderbeut vendoset edhe në Prizren

Në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e “Gjergj Kastriotit- Skënderbeu”. Në Ditën e Flamurit, datëlindjen e komandantit “Adem Jashari”, dhe daljen e parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, u kujtuan dëshmorët e vendit, ku u tha se rrugëtimi i tyre duhet të shërbejë si shembulli më...
1 2
Page 1 of 2