archiveMotrat Mustafa

ShowBiz

“Motrat për vëllanë” nga Besim Krasniqi dhe Motrat Mustafa shënon sukses të jashtëzakonshëm

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Besim Krasniqi, në një bashkëpunim me Motrat Mustafa kanë sjellur projektin më të ri muzikor "Motrat për vëllanë". Kjo këngë është punuar me tekst dhe melodi të Arsim Bunjakut, ndërsa orkestrimi është realizuat në sudion e Virusit në Tetovë. Ky bashkpunim është duke u...
ShowBiz

Motrat Mustafa publikojnë këngën ‘Shoqja si motër’

Motrat Mustafa vazhdojnë të dallohen me projektet muzikore, duke prekur gjithmonë zemrat e shumë njerëzve me tekstet që kanë. Edhe këtë herë ato kanë goditur me një këngë dedikuar femrave, konkretisht shoqeve. Me një tekst të veçantë dhe aq mirë të renditura me shprehje Motrat Mustafa publikojnë këngën ‘Shoqja si...
ShowBiz

Fejohet më e vogla e Motrave Mustafa

Motra e vogël e Motrave Mustafa, i ka dhënë fund beqarisë. Lule Mustafa, që merret po ashtu me muzikë sikurse motrat e veta, po fejohet sot, shkruan Reporteri.net. Për atmosferën në ahengun e saj, nuk po këndojnë motrat e saj. Të pranishmit po argëtohen nga Ymer Bajrami edhe Ramadan Krasniqi-Dani./Reporteri.net/...
ShowBiz

Motrat Mustafa lidhen me Shkurtën, pasi u prishën me Shyhreten

Motrat Mustafa vazhdojnë të jenë këngëtare shumë të dashura për publikun. U prishën me Shyhrete Behlulin, tani Motrat Mustafa lidhen me Shkurte Fejzën. Një kohë ishin shumë të bashkuara dhe sot janë bërë pikë e pesë. Është fjala për këngëtaret e muzikës popullore, Shyhrete Behlulin dhe Motrat Mustafa, shkruan Kosovarja....
ShowBiz

Nuk do besoni ku është listuar kënga e re e motrave Mustafa

Kënga e fundit e motrave Mustafa ka thyer çdo rekord. Krahas qindra mijëra shikimeve, arriti të jetë e para në Zvicër tek seksioni ‘trending’ në Youtube. Por befasitë, nuk mbarojnë me kaq. Besoni ose jo, kënga ka arritur të depërtojë në 50-shen e videove më të shikuara në shtetin slloven....
ShowBiz

Vazhdon përplasja mes Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit

Të njohura për shumë hite të përbashkëta, Motrat Mustafa dhe Shyhrete Behluli së fundi po përballen me mosmarrëveshje. E gjithë kjo për shkak të ‘nënave’ të tyre. Artistet kishin menduar publikimin e një kënge kushtuar nënës. Deri këtu gjithçka ishte në rregull. Problemi doli se ato kishin planifikuar që pjesë...
1 2
Page 1 of 2