archiveMoti

Lajme

Ja kur do të nis bora e parë për sivjet, është shumë afër

Edhe përgjatë javës së ardhshme, moti në vendin tonë do të vijojë të jetë i ngrohtë dhe i kthjellët. Meteorologët bëjnë me dije se dhe përgjatë javës së ardhshme, temperaturat maksimale pritet të shkojnë në 25 gradë celsius. Sipas parashikimit të meteorologëve, pothuaj i gjithë muaji do të karakterizohet nga...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik në Kosovës, në vendin tonë gjatë ditës së sotme do të mbretërojë mot kryesisht me diell. Përmes njoftimit, IHMK ka bërë të ditur se, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. “Në viset malore...
Lajme

Vazhdon moti me diell, këto janë temperaturat për sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales, kjo si pasojë e fushave anticiklonike të spostuara ditë më parë nga...
Lajme

Shenjat e para të dimrit, ka kur do bien temperaturat

Kryesisht mot me diell në Kosovë. Gjatë javës së dytë të nëntorit vazhdon mot stabil, kryesisht me diell dhe vranësira. Gjatë javës në vijim situata sinoptike mbetet e pandryshuar, ku fusha anticiklonike vazhdojnë të shtrihen mbi vendin tonë, derisa në Mesdheun perëndimor mbetet një vorbull ciklonike, me masa më të...
Moti
Lajme

Mësoni si do të jetë moti nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin. IHMK ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot me diell, ku temperaturat maksimale do të jenë 18 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara. Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5...
Lajme

Mot i papritur të hënën, këto do të jenë temperaturat gjatë javës

E hëna pritet që të sjellë shi në të gjithë Kosovën. Mirëpo, temperaturat e ngrohta pritet që edhe ëpr disa ditë ta përcjellin vendin tonë. 28.10.2018 – Vorbulla ciklonike që ka depërtuar mbi Mesdhe, gjatë mbrëmjes së sotme dhe ditëve të para të javës, pritet të sjellë kushte për të...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

Në fundjavë mbetet mot i ngrohtë, me vranësira dhe diell Edhe ditëve të fundjavës rajoni ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike si dhe masave të ngrohta ajrore, që do të vazhdojnë të favorizojnë mot stabil dhe më të ngrohtë për këtë periudhë kohore. Mirëpo, masa të ftohta ajrore që...
Lajme

Vëmendje: Ky është dimri që na pret sivjet

Vera që lamë pas ishte jo pak e nxehtë, ndërsa edhe dimri do të jetë më i butë. Kështu të paktën sipas parashikimeve për muajt nëntor, dhjetor e janar të Accuweather. Gjatë muajit aktual, temperatura më e ulët që do të kapet është -4 gradë, kurse më e larta 22...
Lajme

Përgatituni për acar, borë e madhe po vjen në Kosovë

Tashmë ka kaluar koha e temperaturave të larta, e në këto ditë pritet që të ketë edhe reshje bore. Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm. Të shtunën si pasojë e vranësirave të dendura dhe jostabile të cilat do ta mbulojnë pjesën më të madhe...
Lajme

Përgatituni: Nga nesër ndryshon moti

Nesër pritet që të ketë ulje temperaturash dhe reshje shoiu, përderisa moti sot do të jetë me diell. Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull ciklonike do të depërtojë deri mbi Itali, që do të sjell masa...
1 42 43 44 45 46
Page 44 of 46