archiveMoti

Lajme

Parashikimi i motit për 4 ditët e ardhshme, rikthehet shiu dhe bora!

16.04 – Paradite intervale me diell. DItën vransirat do të shtohen. 17.04 – Kryesisht vranët dhe me reshje shiu kohëpaskohe. Në vise kodrinoro-malore priten edhe reshje bore. 18.04 – Në mëngjes vende-vende reshjet e shiu vazhdojnë. Ditën kryesisht me vransira dhe intervale me diell, e pa kushte për reshje. 19.04...
Lajme

Kështu do të jetë moti gjatë gjithë ditës sot!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius. Njoftimi i plotë: Moti për...
Lajme

Kështu do të jetë moti për sot dhe ditët e ardhshme

Dita e sotme pritet të karakterizohet me reshje të përziera shiu e bore në vend. Kurse gjatë ditës së nesërme pritet të ketë vranësira dhe interval me diell. Ky është parashikimi i motit për tre ditë nga Prishtina Weather 24.03 – Në mëngjes shumë ftohtë. Ditën kryesisht me vransira, ku...
Lajme

Edhe nesër do të ketë reshje bore në Kosovë

Edhe të mërkurën pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu e bore, ndërsa në viset malore të Kosovës parashihet të bie borë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas parashikimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet 3-6...
Lajme

Kaq i ftohtë do të jetë moti në 4 ditët e ardhshme

21.03 – Ftohtë, kryesisht vranët me reshje bore. Nga Dukagjini të përziera edhe me shi, e më vonë priten vetëm reshje bore. Pasdite vonë dhe në mbrëmje reshjet e borës mund të jenë më të dendura. 22.03 – Ftohtë, kryesisht vranët, paradite vazhdojnë reshjet e borës. Pasdite dhe në mbrëmje...
Lajme

Meteorologët paralajmërojnë se do të ketë borë sot në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore, shkruan Gazeta Sinjali. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në viset malore do të ketë edhe reshje bore të intensitetit mesatar. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë...
Lajme

Ky do të jetë moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se java e dytë e muajit mars do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm. Parashihen reshje në formë shiu dhe bore, në viset e ulëta dhe mesatare, ndërsa në viset e larta mbi 1000 m, parashihen reshje bore. Sipas institutit, reshje shiu dhe bore...
Lajme

Policia e Kosovës apelon pjesëmarrësit në trafik

Policia ka bërë thirrje ngasësve të automjeteve që të bëjnë kujdes në rrugë përshkak të reshjeve të mëdha të borës. “Bazuar në situatën e tanishme ku kemi ndryshim të kushteve atmosferike dhe reshje të borës, Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti shoferëve të automjeteve,...
Lajme

Bëhuni gati/ Nesër pritet të bie borë në Kosovë

Nesër pritet të bie borë në Kosovë. Ditë më parë është paralajmëruar se reshjet e dendura të borës po afrohen rajonin tonë sidomos territorit të Republikës së Kosovës dhe disa viseve të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë (kryesisht kodrinore-malore). Reshjet më të fuqishme të borës priten në veriun e Malit...
1 2 3 4 5 42
Page 3 of 42