archiveMinistria e Shëndetësisë

Lajme

Diaspora ndihmon Kosovën me teste për Covid-19, ja sa teste janë dhuruar

Diaspora e Kosovës, saktësisht Lazim Destani, që është përfaqësuesi i “Ecolog”-ut, Remzi Ejupi nga “Eurokoha” dhe Nazmi Viqa nga “Abbruch AWR”, kanë dorëzuar sot në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike 15 mijë teste për COVID-19, ndërsa 12 mijë do të jenë për Kosovën, 2 mijë do të jenë për Maqedoninë...
Lajme

Kush do t’a zë vendin e Arben Vitisë në Qeverinë e re?

Kryesia e LDK-së sot ka mbajtur një mbledhje, derisa pas përfundimit të saj kryetari Isa Mustafa dhe mandatari për kryeministër, Avdullah Hoti prezantuan emrat e ministrave të LDK-së ashtu siç raportoi pak çaste më parë , e këta janë: Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike Hikmete...
Lajme

Ministria tregon se kur do të rriten pagat për mjekët

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar për grevën e punëtorëve shëndetësorë. Në një reagim për media ata thonë se po e përcjellin me vëmendje këtë grevë dhe gjatë këtij viti ka punuar për kërkesat e tyre. ” Për këtë qëllim, është punuar në Projektligjin për pagat në sektorin publik, të cilin...
1 7 8 9
Page 9 of 9