archiveMinistria e Shëndetësisë

Lajme

Ky është bilanci 24 orësh nga IKSHPK

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹNga 1.115 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. ℹSot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është...
Lajme

Gastronomët, ky është lajmi i fundit

Për më shumë se një muaj në Kosovë po vazhdojnë të jenë në fuqi masat e miratuara nga Qeveria e Kosovës. E përkundër faktit që numri i viktimave dhe i rasteve pozitive nga COVID-19 ka rënë dukshëm javët e fundit, nuk është ndërmarrë asnjë veprim drejt masave antiCOVID. Gjatë ditës...
Lajme

IKSHPK tregon bilancin ditor të rasteve të reja dhe vdekjeve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.705 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.514.370 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Ekskluzive: Këto pritet të jenë masat e reja në Kosovë

Me përmirësimin e gjendjes me pandeminë COVID-19, Ministria e Shëndetësisë nga java e ardhshme do të bëj rishqyrtimin e masave. Me këtë rast kërkohet që të hiqet ora policore, të zgjatet orari i gastronomisë, të mos përdoret maska kur një person ecën vetëm e të lejohen ahengjet. Vetëm një rast...
Lajme

Bilanci i IKSHPK: Bien rastet pozitive, nuk shënohet asnjë vdekje

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 11.291 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.468.152 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Raporti i IKSHPK: Bien rastet pozitive, shqetësuese numri i vdekjeve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 14.901 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.447.040 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
1 2 3 4 5 9
Page 3 of 9