archiveMinistria e Shëndetësisë

Lajme

Rritje e lehtë e rasteve me Covid në Kosovë

Një i vdekur dhe 19 raste me koronavirus, është bilanci 24 orësh i publikuar nga Ministria e Shëndetësisë. MSH njofton edhe për 6 të shëruar në 24 orët e fundit. Dje janë dhënë 2.999 doza të vaksinës kundër COVID-19. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 331. Njoftimi i plotë: 9...
Lajme

Varianti Omicron në Kosovë, vjen lajmi i fundit

Ministria e Shëndetësisë (MSH), ka thënë se ende nuk ka raste të detektuar me variantin Omicron në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Në një përgjigje për Metron, MSH ka bërë të ditur se në mostrat që janë dërguar më herët, nuk është detektuar asnjë rast me variantin e virusit Omicron. “Në...
Lajme

Rriten rastet me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.285 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.619.802 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Ministria e Shëndetësisë del me apel për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë u ka kërkuar edhe njëherë qytetarëve që të vaksinohen e të mbrohen nga COVID-19. Nga kjo ministri kanë thënë se rekomandimi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë është se vaksinimi kundër COVID-19 është mënyra më e sigurt për t’u mbrojtur nga COVID-19. Sipas MSH’së, COVID-19 mund të ketë...
Lajme

Njoftimi nga IKSHPK: Rritje e lehtë e rasteve me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.349 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.612.311 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Raporti i IKSHPK-së: Rriten lehtë rastet pozitive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.499 doza të vaksinës kundër COVID-19. ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.607.518 doza të vaksinës. ℹ Deri më sot...
Lajme

Fillon vaksinimi edhe në objekte fetare çdo të premte

Ministria e Shëndetësisë nëpërmjet njoftimi ka bërë me dije se vaksinimi do të fillojë edhe nëpër objektet fetare përgjatë ditëve të premte, respektivisht përgjatë kohës kur falet namazi i “xhuma”-së. Me qëllim të zgjerimit të mundësive për vaksinim kundër COVID-19 në sa më shumë qendra dhe përmes ekipeve mobile, Ministria...
Lajme

Ministri i ri i Shëndetësisë ka qenë këshilltar i Thaçit

Mjeku shqiptaro-amerikan, Rifat Latifi është emëruar sot Ministër i Shëndetësisë së Kosovës. Ministri i ri s’është emër i panjohur në Kosovë. Më herët, ai ka qenë edhe këshilltar i ish-kryeministrit Hashim Thaçi, raporton Express. Një gjë e tillë dëshmohet edhe në faqen zyrtare të Zyrës së Kryeministrit. Mbrëmjen 16 marsit...
Lajme

Ministri i ri i Shëndetësisë: Do të angazhohem me gjithë qenien

Ministri i sapoemëruar i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka falënderuar kryeministrin Albin Kurti që ia ka besuar këtë detyrë derisa ka dhënë edhe zotimet e tij të para në këtë post. “Unë premtoj se ekipi im dhe unë do të angazhohemi me gjithë qenien që në mënyrë afatgjate t’i ngrisim standardet...
1 2 3 9
Page 1 of 9