archiveMinistria e Mbrojtjes

Lajme

Votohet Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes

Në Kuvendin e Kosovës është votuar në lexim të dytë Projektligjin për transformimin e Ministrisë së FSK-së në Ministri të Mbrojtjes, raporton Gazeta Express. Me 106 vota pro dhe asnjë kundër dhe një abstenim është votuar Projektligji për Ministrinë e Mbrojtjes. Ky është Projektligji i parë nga pakoja e projektligjeve...