archiveministria e financave

Lajme

Ministria e Financave me një njoftim të rëndësishëm

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se “thesin e shqyer e kemi qepur”. Sipas tij, taksat e qytetarëve po kthehen te ata. Ai përmes një postimi në Facebook, ka treguar për përfituesit nga masat e Pakos së Ringjalles Ekonomike. Aty përfshihen; personat që e kanë ndonjë...
Lajme

Ministria e Financave jep lajmin e mirë

Sot është ekzekutuar pagesa për 2,230 lehona përfituese që kanë aplikuar gjatë muajit tetor. Kjo është bërë e ditur nga ministri i Financave, Hekuran Murati. Murati ka deklaruar se nesër do të ekzekutohet pagesa e dytë edhe për lehonat që kanë aplikuar më herët, dhe tashmë janë në sistem. “Gjithsej,...
Lajme

Ministria e Financave ka një lajm të mirë për qytetarët

Sot është ekzekutuar pagesa për 5 mijë e 740 të punësuar, sipas masave 1.1, 1.2 dhe 1.3 të Pakos së Ringjalljes ekonomike, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu ka njoftuar Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati. “Subvencioni sipas masës 1.1 është 300 euro (3×100), ndërsa sipas masave 1.2 dhe 1.3...
Lajme

Ministria e Financave me një njoftim të rëndësishëm rreth kredive

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve e Republikës së Kosovës ka filluar zbatimin e Masës 3.6 për mbështetjen e likuiditetit familjar që nënkupton subvencionimin e kredive konsumuese. Andaj, njoftohen të gjithë klientët e bankave si dhe publiku i gjerë që gjatë aplikimit për kredi konsumuese në bankën e tyre ata...
Lajme

Njoftim i rëndësishëm nga Ministria e Financave

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se formulari i aplikimit për subvencionim të kredive personale/konsumuese, tani është hapur në platformën e-Kosova, raporton Express. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Murati ka treguar hapat për aplikim për subvencionim të këtyre kredive. “Pasi të keni marrë kredinë...
Lajme

Ministria e Financave ka një lajm të mirë për qytetarët

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka bërë të ditur se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për lehonat, për gjithsej 2 mijë e 158 përfituese. Murati poashtu deklaroi se 68 aplikuese kanë pasur të dhëna të pasakta, andaj përmes eKosova do të njoftohen që të përmirësojnë këto të dhëna. “Sot...
Lajme

Ndahen 1 milion euro për këtë kategori

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se ka ndarë 1 milion euro për familjet në nevojë, raporton Express. Përmes një njoftimi drejtuar mediave, Ministria ka bërë me dije se këto para janë ndarë për ofrimin e shërbimeve të kuzhinave popullore. “Kjo mbështetje kap vlerën prej 1 milionë euro...
Lajme

Ministria e Financave: Hakerët nuk arritën ta cenojnë sigurinë e Sistemit Informativ në fjalë

Në Ministrinë e Financave sot ka pasur një sulm kibernetik, konkretisht në Departamentin e Tatimeve. Këtë e kanë konfirmuar përmes një komunikate nga Ministria ku thuhet se shërbimi online për shtypjen e faturës së tatimit në pronë është tentuar të keqpërdoret nga sulmues kibernetikë të pa identifikuar. Tutje Ministra e...
1 2
Page 1 of 2