archiveMilot Rashica

Sporti

Rashica: Nga lloqi i Kosovës në shkëlqimin e Gjermanisë

Milot Rashica është një shembull i mirë i kombinimit të talentit dhe punës, të cilin duhet ta ndjekin futbollistët e rinjë nga Kosova. Futbollisti i kombëtares së Kosovës është me prejardhje nga Vushtrria. Talenti i tij u pa si fëmijë dhe si 16 vjeçar debutoi në Superligën e Kosovës, për...
Lajme

Kështu uruan Pavarësinë e Kosovës Shaqiri, Januzaj, Rashica, Krasniqi

Sportistët e Kosovës kanë uruar në rrjetet sociale për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Sot, më 17 Shkurt 2019, Kosova e feston 11-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, një datë shumë e rëndësishme në historinë e vendit që është kremtuar edhe nga sportistë të shumtë shqiptarë, futbollist, boksierë e shumë të...
Sporti

Kështu u “çmend” komentatori gjerman, kur Rashica “bombardoi” portierin e Augsburgut

Milot Rashica ditën e diele ka qenë vendimtar në fitoren që Werder Bremen e arriti përballë Augsburg. Shqiptari nga Kosova realizoi dy super gola në këtë takim, shkruan AlbanienShow Pas ndeshjes është publikuar edhe një video, ku dëgjohet reagimi i komentatorit gjerman, kur Rashica “bombardoi” portën e portierit kundërshtar. Shikojeni...
Sporti

Milot Rashica ka zemër të madhe, paguan miell për familjet në nevojë

Kryetari i klubit të futbollit Vushtrria, Naser Imeri, e ka marr një iniciativë humane. Në rast se shtrenjtohen çmimet, ai ka marrë iniciativë, që të grumbullojë miell për familjet në nevojë.Vetëm për tri orë janë paguar 30 mijë kilogram miell. “Është bërë një solidarizim i qytetit tonë në përkrahje të...
Sporti

Werder Bremeni e ka një befasi për Milot Rashicën

Werder Bremeni ka shkruar për festën e Milot Rashicës pas fitores ndaj Azerbajxhanit mbrëmë. Milot Rashica së bashku me futbollistët e Kosovës kanë festuar me kërcime e këngë, në autobus duke u kthyer nga stadiumi ‘Fadil Vokrri’, shkruan Insporti. Rashica ishte ndër më të mirët në fushë mbrëmë, në fitoren...
1 6 7 8
Page 8 of 8