archiveMilot Rashica

Sporti

Tre kampionët e Kosovës të cilët nuk u vlerësuan nga Shqipëria

Ekipi kombëtar i Kosovës pa dyshim është skuadra surprizë e eliminatoreve për kampionatin evropian. Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur rezultate të jashtëzakonshme, pasi që deri me tani ka vetëm një humbje nga Anglia dhe është në garë me Çekinë për vendin e dytë. Vend ky i cili siguron pjesëmarrje në...
Sporti

Ky është reagimi epik i aktorit shqiptar pas golit të Rashicës

Milot Rashica ka shënuar gol për Werder Bremen. Milota Rashica qëndroi jashtë fushave të blerta për disa javë, por kjo nuk ka ndikuar aspak në formën e futbollistit kosovar, shkruan lajmi.net. Ylli i kombëtares së Kosovës ka me tu rikthyer në formacionin titullar ka shënuar një gol fantastik në derbin...
Sporti

Milot Rashica shënon supergol ndaj Borussia Dortmund

Milot Rashica është rikthyer në formacionin titullar të Werder Bremen dhe e ka bërë këtë në mënyrën më të mire të mundshme. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës ka realizuar një gol mjaft të bukur në sfidën ndaj Borussia Dortmund. Pas një pasimi të Klasen, Rashica ndaloi topin dhe goditi fort...
Sporti

Werderi i Rashicës rikthehet në lojë, barazohet rezultati

Pjesa e dytë ka nisur mirë për Werder Bremenin që në këto momente është duke u ballafaquar me Borussia Drmundin në Bundesligan e Gjermanisë, shkruan Zëri.info. Dortmund arriti ta mbyll pjesën e parë me epërsi prej 2:1. Por në pjesën e dytë Werder është rikthyer fuqishëm duke e barazuar rezultatin...
Sporti

Më në fund, Milot Rashica merr lajmin e shumëpritur

Pasi mungoi disa javë shkaku i lëndimit të tij, Milot Rashica është kthyer në formacionin e parë të Werder Bremenit për ndeshjen e sotshme kundër Borussia Dortmundit në Signal Iduna Park. Sot, në orën 18:30, në stadiumin e Dortmundit, kosovari Milot Rashica do ta bëjë paraqitjen e tij të parë,...
Sporti

Lajm i madh për Kosovën, rikthehet ylli i ekipit!

Lajm i madh për Kosovën dhe Werder Bremenin, pasi Milot Rashica do të kthehet në dispozicion të trajnerit të tij. Ai humbi ndeshjet me Kosovën dhe sfidat në Bundesligë. Mëkat i madh, pasi shqiptari ishte në formë të mirë. Stafi mjekësor i ekipit gjerman ka bërë me dije se dëmtimi...
Sporti

Milot Rashica në Prishtinë, a do të luaj kundër Çekisë?

Nesër në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë zhvillohet ndeshja Kosovë - Çeki. Kosova po ballafaqohet me mungesa të shumta për shkak të lëndimeve të shumë lojtarëve, njofton Korrespodenti Para pak çastesh, menaxheri i Kombëtarës së Kosovës, Bajram Shala, ka postuar një fotografi në Instagram duke ngritur pyetjen se "a po...
Sporti

Milot Rashica i mungon Kosovës, por në Gjermani mori një super-lajm

Milot Rashica do t’i mungojë Përfasqësueses së Kosovës në dy ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. “Dardanët” do të përballen me Republikën e Çekisë dhe Anglinë këtë muaj, derisa futbollisti vushtrrias nuk do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Bernard Challandes, raporton Zëri.info. Rashica...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8