archiveMilot Rashica

Sporti

Rashica-Liverpool mund të ndodh për vetëm 15 milionë euro

E ardhmja e Milot Rashicës ka qenë një prej temave më të diskutuar së fundmi nëpër mediet vendore dhe jo vetëm. Duket gati e sigurtë se ylli i Kombëtares së Kosovës do të largohet në verë nga Werder Bremeni, skuadër e cila po lufton për mbijetesë në Bundesligë, shkruan Periskopi....
Sporti

Sky Sports : ‘Premier Liga sytë kah Rashica’!

Interesimi i Liverpool në shërbimet e Milot Rashica’s është duke u përfolur në mediume që një kohë , por së fundmi garës për yllin Kosovar i’u janë bashkuar dhe katër klube tjera të Premier Ligës . Aston Villa , Brighton , West Ham dhe Wolves janë klubët që së fundmi...
Sporti

Skuadra e madhe angleze në kërkim të Milot Rashicës

Sulmuesi i Werder Bremenit, Milot Rashica, po bën mjaft mirë në kampionatin gjerman. Ai është kthyer në liderin e skuadrës gjermane, pavarësisht se kjo e fundit po vuan shumë. Werderi rrezikon të bie nga kategoria, pasi momentalisht ndodhet në vend të parafundit.Golat e sulmuesit të Përfaqësueses së Kosovës nuk kanë...
Sporti

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Çekisë

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen. Në seancën e fundit kanë stërvitur të gjithë futbollistët që përzgjedhësi Challandes i ka grumbulluar për dy...
Sporti

Super Milot Rashica nuk po di të ndalet me gola, tani i shënon Freiburgut

Werder Bremeni është duke e mposhtur Freiburgin 1-0 në kuadër të javës së dhjetë në Bundesligë. Ku kishin kaluar vetëm nëntë minuta lojë, Milot Rashica e ka kaluar Werderi në epërsi me një gol të bukur, derisa asistuesi ishte Yuya Osako. Ylli vushtrrias po kalon nëpër një formë të lartë...
Sporti

E gjithë Gjermania po flet për Milot Rashicën, faqja zyrtare e DFB-Pokal me fjalët më të bukura për yllin kosovar

Milot Rashica po shkëlqen me fanellën e Werder Bremenit. Werder Bremen është duke fituar me rezultat 4-1 ndaj Heidenhemit pas pjesës së parë, ndërsa golin hapës të këtij takimi e shënoi Rashica, shkruan Reporteri.net Ylli nga Vushtrria realizoi gol tejet të bukur në minutën e shtatë ku me një goditje...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8