archiveMilot Rashica

Sporti

Lajm i madh për Kosovën, rikthehet ylli i ekipit!

Lajm i madh për Kosovën dhe Werder Bremenin, pasi Milot Rashica do të kthehet në dispozicion të trajnerit të tij. Ai humbi ndeshjet me Kosovën dhe sfidat në Bundesligë. Mëkat i madh, pasi shqiptari ishte në formë të mirë. Stafi mjekësor i ekipit gjerman ka bërë me dije se dëmtimi...
Sporti

Milot Rashica në Prishtinë, a do të luaj kundër Çekisë?

Nesër në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë zhvillohet ndeshja Kosovë - Çeki. Kosova po ballafaqohet me mungesa të shumta për shkak të lëndimeve të shumë lojtarëve, njofton Korrespodenti Para pak çastesh, menaxheri i Kombëtarës së Kosovës, Bajram Shala, ka postuar një fotografi në Instagram duke ngritur pyetjen se "a po...
Sporti

Milot Rashica i mungon Kosovës, por në Gjermani mori një super-lajm

Milot Rashica do t’i mungojë Përfasqësueses së Kosovës në dy ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. “Dardanët” do të përballen me Republikën e Çekisë dhe Anglinë këtë muaj, derisa futbollisti vushtrrias nuk do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Bernard Challandes, raporton Zëri.info. Rashica...
Sporti

ZYRTARE: Milot Rashica mungon përballë Çekisë dhe Anglisë

Ndihmës-selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti ka konfimuar zyrtarisht se Milot Rashica do të mungojë në ndeshjet e shtatorit për Kosovën. Në IMAZH të RTK-së ai ka thënë se deri dje kanë pasur shpresë se Rashica do të mund të vinte për të luajtur, por mbrëmë zyrtarisht janë njoftuar nga stafi...
Sporti

Werderi me njoftim për Milot Rashicën

Rashica pritet të jetë gati për sfidën e së shtunës kundër Fortuna Duseldorfit. Werder Bremeni do ta nisë edicionin e ri në Bundesliga të shtunën. Në “Weserstadion”, Werder do të presë skuadrën e promovuar, Fortuna Duseldorf. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, pritet të jetë gati për të startuar...
Sporti

Rashica nuk është kosovari i vetëm te Werder Bremen

Ekipi gjerman i futbollit Werder Bremen përpos Milot Rashicës në radhët e veta do ta ketë edhe një futbollist shqiptar. Bëhet fjalë për 14 vjeçarin Leon Zeqiraj, i cili është me prejardhje nga Istogu do ta veshë fanellën e Werderit nga edicioni i ardshëm , njoftn Nord24.de Zeqiraj është transferuar...
Sporti

Sezoni i dasmave, Milot Rashica i jep fund beqarisë

Milot Rashica dhe e dashura e tij Belkiz Kera kanë vendosur t’i japin fund beqarisë. Çifti kanë filluar përgatitjet për dasmë përderisa Belkizi ka organizuar sot kanagjegjin. Në këto fotografi e dashura e Rashicës shihet me veshje tradicionale të nusërisë....
Lajme

Rashica për Bild: Kosovarët janë të çmendur pas futbollit

Prestigjiozja gjermane “Bild” i ka kushtuar një hapësirë të rëndësishme një interviste me futbollistin e Werder Bremenit dhe të Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica. Ai luan me Bremenin që nga fillimi i vitit 2018 dhe tashmë është shndërruar në pikë referimi në skuadër falë impaktin që ka pasur në lojë...
Sporti

Babai i Milot Rashicës merr pozitë në PDK

Babai i Milot Rashicës, Nexhmedin Rashica është bërë anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), në Komunën e Vushtrrisë. Në zgjedhjet e brendshme që i mbajti PDK gjatë muajit të kaluar, Nexhmedin Rashica, babai i futbollistit kosovar, Milot Rashica ka marr gjithsej 23 vota. Gazeta Insajderi ka provuar...
Sporti

Milot Rashica feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Futbollisti i Përfaqësuesës së Kosovës, Milot Rashica, sot ka një ditë të veçantë. Ai sot feston ditëlindjen e 23-të. Miloti me paraqitjet e tij për Kosovën dhe ekipin gjerman Werder Bremenin, ka marrë vlerësimet më të larta nga opinioni futbolldashës. Roli i tij tek “Dardanët” është shumë i madh. Rashica...
1 2 3 5
Page 1 of 5