archiveMilazim Krasniqi

Lajme

Milazim Krasniqi: Jemi më afër luftës sesa paqes me Serbinë

Me udhëheqjen dhe mentalitetin aktual të Serbisë, Kosova është më afër luftës sesa paqes, ndërsa dialogu më shumë i ka shërbyer palës serbe për ta ruajtur integritetin evropian sesa palës kosovare për ta kompletuar shtet-ndërtimin. Kështu u tha në tryezën e organizuar sot nga Paqja Studentore e Universitetit të Prishtinës...
Op/Ed

O njerëz, thirrini mendjes sa nuk është bërë tepër vonë!!!

Nga Milazim Krasniqi Ideja e shkëmbimit/përshtatjes/ korrigjimit/adoptimit të kufirit ndërmjet Serbisë e Kosovës është ide për zhbërjen e shtetit të Kosovës. Është konspiracion serbo-rus, i koordinuar ehde me lobistët e tyre në Perëndim. Ka shumë argumente për këtë gjë. Dy po i veçoj në këtë rast: 1. zdërhalljet nacionalfashiste të...
Lajme

“Na e kanë vjedh edhe emrin e qenit”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka marrë sot dhuratë nga Vuçiqi një pastor Ilir, të cilin e kanë emëruar me emrin ‘Pasha’. Lidhur me këtë ka reaguar publicisti i njohur kosovar Milazim Krasiniq, i cili përmes një postimi në facebook ka thënë se serbët “na e kanë vjedh edhe...
1 2 3
Page 3 of 3