archiveMilazim Krasniqi

Lajme

Milazim Krasniqi: Sveçla gënjeu publikisht, do ta padis

Profesori dhe publicisti, Milazim Krasniqi në një lidhje direkte në emisionin Frontal në T7 ka paralajmëruar padi për shpifje ndaj u.d të Ministrit të Punëve të Brendshme në detyrë, Xhelal Sveçlës, që sot tha se ka informacione që është Krasniqi ai që qëndron prapa organizimit të faljes së namazit në...
Op/Ed

Cila aleancë mund ta mposhtë pandeminë

Shkruan: Milazim Krasniqi Tre hipoteza mund të ngrihen lidhur me botën pas pandemisë së koronavirusit: 1. asgjë nuk do të jetë njësoj, pas koronavirusit, 2) bota do të mbetet njësoj dhe 3) bota mund të ndryshojë, duke mbetur njeriu i njëjtë. Për secilën hipotezë mund të gjendet një dorë argumentesh,...
Op/Ed

Trampi e ka kuptuar se bota ka ndryshuar

Shkruan: Milazim Krasniqi Nuk e njoh politikën amerikane, prandaj nuk kam dhënë asnjë mendim as për zgjedhjet e fundit. Fatmirësisht, nuk më ka kërkuar as ndonjë medie mendim. Rezultati i zgjjedhjeve tregoi se edhe njohësit e politikës amerikane, edhe vetë mediet amerikane, kanë qitë fall. Tash pas këtij rezultati në...
Lajme

Krasniqi: LDK e Vetëvendosje duhet të pastrohen nga mangupat

Profesori universitar dhe njohësi i çështjeve politike, Milazim Krasniqi, ka komentuar luftën virtuale mes dy partive politike, VV e LDK. Krasniqi ka thënë se këto dy parti së pari duhet ta bëjnë pastrimin nga mangupat që nuk e dallojnë politikën nga sharjet në rrjete sociale. Derisa ka shtuar se ato...
Op/Ed

PDK’së nuk i ndihmoi transformimi. Çka duhet tash?

Nga Milazim Krasniqi Humbja e PDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit 2019 ishte e pritshme. Humbja ishte e pritshme për dy arsye kryesore, e para, nga konsumimi i gjatë në pushtet dhe e dyta nga satanizimi që i është bërë në vazhdimësi e edhe në fushatë nga të gjitha partitë...
1 2 3
Page 2 of 3