archiveMikhail Gorbachev

Lajme

Vdes ish-presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbachev

Mihail Gorbachov, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik, vdiq në moshën 92-vjeçare pas një sëmundje të gjatë, raporton mediumi kroat Index.hr, transmeton Gazeta Online Reporteri.net. Informacioni për vdekjen e Gorbaçovit, siç raporton mediumi kroat, u publikua nga media shtetërore ruse RIA dhe TASS. Gorbaçovi ishte lideri i tetë dhe i...