archiveMemli Krasniqi

ShowBiz

Memli Krasniqi nostalgji për kohën kur këndonte rep

Një nga grupet e para të muzikës rep ishte ai “Ritmi i Rrugës” që bën revolucion dhe sollën një stil të re në skenën muzikore vendore. Një grup prej dy artistësh, arritën të pëlqehen shumë shpejtë, ndërsa këngët e tyre dëgjoheshin kudo. Me flokë të gjata, i ri e me...
ShowBiz

Shikoni çfarë veture luksoze vozitë gruaja e Memli Krasniqit

Meliza Krasniqi është bashkëshortja e ish këngëtarit, tashmë politikanit Memli Krasniqi. Çifti janë bashkë orej shumë vitesh, që në rini të hershme, shkruan “Kosovarja”. Meliza është grua e shkolluar, profesioniste, gjithashtu duket edhe mjaftë bashkohore. Siç thuhet, raporti mes saj dhe Memlit është i shkëlqyer, pasi ata janë edhe bashkëshort,...
Lajme

Këta janë super helikopterët amerikan të dedikuar për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po vazhdon të qendrojë në SHBA, respektivisht në shtetin amerikan të Iowas. Veseli në këtë shtet është takuar me zyrtarët më të lartë, ndërsa është marrë edhe me armatimin që Garda Nacionale e Ioëas do ta sjellë për Ushtrinë e Kosovës. Dje, Veseli...
Lajme

Kështu e komenton Memli Krasniqi takimin Thaçi-Putin

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në intervistën e dhënë për “Gazeta Blic”, ka komentuar takimin që ka pasur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me presidentin rus, Vladimir Putin. Ai tha që çdo kush do të duhet të ndihej mirë që presidenti Thaçi është respektuar në Paris, dhe...
1 5 6 7
Page 7 of 7