archiveMemli Krasniqi

Lajme

Memli Krasniqi: Kosova është me fat që pati një mike si Albright

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka reaguar pas vdekjes së ish-Sekretares së Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright. Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi është shprehur se Albright do të mbetet përherë e dashur në zemrën e secilit qytetar të Kosovës, për rolin e...
Lajme

Memli Krasniqi: Qytetarët janë zhgënjyer nga qeveria “Kurti”

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi thotë se qytetarët janë të zhgënjyer nga qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti. “Unë konsideroj se në krejt këta muaj të qeverisjes qytetarët me të drejtë janë ndjerë edhe të injoruar edhe të zhgënjyer me qeverisjen e Albin Kurtit”, tha Krasniqi. “Tani ai i ka...
Lajme

Memli Krasniqi befason: Do e mbështesim Kurtin

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se do të përkrahte një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë nëse arrihet gjatë kohës së Qeverisë Kurti. Gjithsesi ai përmendi dy kushte pa të cilat nuk do ta mbështesnin këtë marrëveshje. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot deklaroi se ka mundësi të mëdha...
Lajme

Balotazhi, ja kënd e votoi Memli Krasniqi në Prishtinë?

Memli Krasniqi, kryetar i PDK’së thotë se s’ka pasur marrëveshje me LDK’në për Prishtinën e Prizrenin. Komentet Krasniqi i bëri në emisionin Pressing në T7. “Nuk kemi bërë marrëveshje për Prishtinë dhe Prizren me LDK’në”, tha Krasniqi. Por a do të jetë PDK pjesë e ekzekutivit në kryeqytet? “Kjo është...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7