archiveMemli Krasniqi

Lajme

Sadri Ramabaja i quan fëmijë Memli Krasniqin dhe Lumir Abdixhikun

Analisti Sadri Rambaja vlerëson se drejtuesit e opozitës, kryetari i PDK-së Memli Krasniqi dhe ai i LDK-së Lumir Abdixhiku, janë fëmijëror, ku sipas tij, të dy liderët e partive më të mëdha opozitare nuk janë për punë serioze. “Dy drejtuesit formal të opozitës, mëtuesit e pushtetit poashtu formal, sot dëshmuan...
Lajme

Krasniqi – Kurtit: Tuc ka lind, tuc ka jetu, tuc ka me dalë prej këtu

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, e ka quajtur “tuc” kryeministrin Kurti pasi shefi i ekzekutivit tha se s’pranojnë shantazhe për shtesa të mësimdhënësve. Krasniqi tha se s’ka me kënd të replikojë, pasi Kurti iku nga Kuvendi dhe frikësohet të përballet me deputetët raporton Gazeta Express. “Me kënd me repliku, me...
Lajme

Memli Krasniqi mbledh partinë për të koordinuar agjendat politike: Qeveria ka braktisur qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, bashkë me anëtarët e Kryesisë së kësaj partie, deputetët e Grupit Parlamentar dhe Kryetarët e Komunave që udhëhiqen nga PDK-ja, dje dhe sot, kanë zhvilluar takime për të koordinuar agjendat politike dhe legjislative para fillimit të Sesionit vjeshtor parlamentar. Në këto takime...
Lajme

Dyshja amerikano-evropiane nisin takimin me liderët opozitarë

Dyshja amerikano-evropiane, pas përfundimit të takimint me presidenten e kryeministrin tashmë janë duke zhvilluar një takim të dytë me liderët e opozitës. Gazeta Insajderi konfirmon nga buriemt e saja brenda PDK-së dhe LDK-së se të tre liderët janë në takim me Escobar dhe Lajçak. Në takim po marrin pjesë kryetari...
Lajme

Haradinaj flet për darkën me Esobar, tregon çka diskutuan

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për darkën e krerëve të partive opozitare me të dërguarin e posaçëm për dialogunm Gabriel Escobar, raporton Gazeta Blic. Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se kanë zhvilluar një diskutim të frytshëm për gjetjen e zgjidhjeve rreth zbatimit të sundimit të...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7