archiveMemli Krasniqi

Lajme

Krasniqi, VV’së e LDK’së: U prishët nga apetitet për pushtet, harruat përkrahjen për sektorin privat dhe qytetarët

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka akuzuar Vetëvendosjen dhe LDK-në se për shkak të inateve të tyre politike, kanë lënë anash mbështetjen e sektorit privat për rimëkëmbjen pas pandemisë dhe nuk mbështetën qytetarët në kohë pandemie. Sipas Krasniqit, arsyeja kryesore pse sot mbahet seanca për votimin e lejimit të deficitit...
Lajme

Memli Krasniqi: Masat e reja të MSH-së të barazvlefshme me puç

Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Memli Krasniqi, i ka quajtur masat e reja të prezantuara nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, për kufizimin e lëvizjes së lirë në mënyrë që të parandalohet përhapja e Covid-19, si shkelje e rëndë e Kushtetutës. Në edicionin Special në Klan Kosova, ai ka...
1 2 3
Page 1 of 3