archiveMemli Krasniqi

Lajme

Krasiniqi refuzon ftesën e Kurtit për takim

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vendosur të mos shkojë në takim me kryeministrin Albin Kurti të premten e ardhshme. Nëpërmjet një video selfie të publikuar në faqen e tij në Facebook, lideri i opozitës kosovare tha se ftesa e kryeministrit Albin Kurti është joserioze, pa përmbajtje,...
Lajme

Musliu “shpërthen“ ndaj PDK-së, ja për çfarë i akuzon

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, e cila kohëve të fundit ka qenë e pakënaqur me reformimin e kësaj partie, tani ka deklaruar haptazi se nuk po dinë të bëjnë opozitë siç duhet, raporton Paparaci. Ajo pati kritika dhe këshilla në të njëjtën kohë ndaj kreu të PDK-së,...
Lajme

Ish-këshilltari i Kadri Veselit: Çele gojën Memli Krasniqi, fol!

Nijazi Kryeziu, ish-këshilltari i Kadri Veselit, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, pas dorëheqjes së Ramë Bujës nga kryesia e PDK-së. Në një postim në “Facebook”, Kryeziu ka kërkuar nga Memli Krasniqi që të reagojë e të mos hesht. Sipas Nijazi Kryeziut, Krasniqit po i duket vetja më...
Lajme

Sadri Ramabaja i quan fëmijë Memli Krasniqin dhe Lumir Abdixhikun

Analisti Sadri Rambaja vlerëson se drejtuesit e opozitës, kryetari i PDK-së Memli Krasniqi dhe ai i LDK-së Lumir Abdixhiku, janë fëmijëror, ku sipas tij, të dy liderët e partive më të mëdha opozitare nuk janë për punë serioze. “Dy drejtuesit formal të opozitës, mëtuesit e pushtetit poashtu formal, sot dëshmuan...
1 2 3 7
Page 1 of 7