archiveMeliza Haradinaj

Lajme

Meliza Haradinaj-Stublla mbetet jashtë Kuvendit, kjo është deputetja e AAK’së që i zuri vendin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ndonëse pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, Meliza Haradinaj-Stublla ishte në mesin e deputetëve të legjislaturës së tetë të Kuvendit të Kosovës, tani pas rinumërimit të disa vendvotimeve ajo ka mbetur jashtë Kuvendit. Vendin e saj e...
Lajme

Pse po goditet kaq barbarisht e ballkanish, Meliza Haradinaj?!

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kandidates së AAK’së Meliza Haradinaj, nga pozita e ministres dhe nga partia në të cilën ishte. Reagimi i plotë i Zekës: Pse po goditete kaq barbarisht e ballkanish, Meliza Haradinaj?! Nuk e mbroje askend perpos...
Lajme

Meliza Haradinaj jep dorëheqje nga posti i Ministres dhe nga AAK’ja

Meliza Haradinaj-Stublla ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe nga të gjitha funksionet në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, pas skandalit lidhur me votat në zgjedhjet e 14 shkurtit. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj-Stublla ka shkruar se nuk ndjen përgjegjësi për akuzat...
Lajme

Vjen reagimi i Florentina Gjergjaj pasi doli video dëshmia se si u vodhën votat për ta bërë Meliza Haradinajn deputete

Kandidatja për deputete nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Florentina Gjergjaj, ka reaguar pas ka reaguar pas publikimit të skandalit të madh me manipulimin e votave. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Gjergjaj ka thënë shkurt se nuk ka koment për gjithë këtë skandal, shkruan Reporteri.net. “No comment”, ka...
Lajme

Meliza Haradinaj nuk arrin të bëhet deputete?

Time Kadrijaj, Albena Reshitaj dhe Florentina Gjergjaj janë tre gratë më të votuara në listën e AAK’së për Deputetë, që rrjedhimisht kanë siguruar ulëse në Kuvendin e Kosovës, krahas 6 deputetëve burra nga kjo parti. Derisa për Time Kadrijaj dhe Albena Reshitaj rezultatet që iu sigurojnë ulëse në Kuvend janë...
Lajme

Mustafa e kritikon ministren Haradinaj: S’u koordinua me Hotin për konsujt, e emëroi edhe ish-këshilltarin e Veselit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla nuk është koordinuar me kryeministrin Avdullah Hoti për emërimin e konsujve të përgjithshëm. Mustafa tha se ka marrë vesh edhe për emërimin e ish-këshilltarit të Kadri Veselit si konsull në Frankfurt të Gjermanisë, që gjithashtu...
1 2 3 4
Page 1 of 4