archiveMeliza Haradinaj

Lajme

Meliza Haradinaj: Opozita të mos e përdor Serbinë për vota e sulm ndaj qeverisë – kështu e godasin veten dhe Kosovën

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit, ku përfaqësuesit serbë vendosën që të largohen nga institucionet, ndërsa disa zyrtarë policorë zhveshën uniformat. Me këtë rast, Haradinaj-Stublla ka këshilluar partitë opozitare që të mos i përdorin këto zhvillime për vota...
Lajme

Haradinaj-Stublla pro vendimit për mosndryshimin e UA-së për shaminë

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka përshëndetur vendimin e ministres së Arsimit, Arbërie Nagavcit, lidhur me bartjen e shamive në shkolla. “Përshëndes qëndrimin e Ministres Arbërie Nagavci për mosndryshimin e udhëzimit administrativ!” ka shkruar Haradinaj-Stublla në facebook. Në një konferencë për media, Nagavci sot tha se dihet tashmë...
Lajme

Haradinaj: Nuk mund ta quajmë ‘të drejtë njerëzore’ një imponim të prindit ndaj vajzës së mitur për të bartë shaminë

Ish-kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj, ka shprehur opinionin e saj rreth “shamisë në shkolla” që këto ditë papritmas u rikthye si temë në nivel kombëtar. Ka nisur një fushatë, përmes së cilës kërkohet të ndryshohet një Udhëzim Administrativ për shkollat e Kosovës, i cili, ndër të tjera, ndalon uniformat fetare për...
Lajme

Meliza Haradinaj publikon fotografi me Gent Cakajn, paralajmërojnë diçka

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj dhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj kanë publikuar një fotografi së bashku. Fotografia e publikuar nga ish-ministrja Haradinaj, mban mbishkrimin “Bashkë me Gentin, drejt së ardhmës”, shkruan lajmi.net. Ky që tingllon si paralajmërim i dy ish-kryediplomatëve të...
Lajme

Meliza Haradinaj-Stublla mbetet jashtë Kuvendit, kjo është deputetja e AAK’së që i zuri vendin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Ndonëse pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, Meliza Haradinaj-Stublla ishte në mesin e deputetëve të legjislaturës së tetë të Kuvendit të Kosovës, tani pas rinumërimit të disa vendvotimeve ajo ka mbetur jashtë Kuvendit. Vendin e saj e...
Lajme

Pse po goditet kaq barbarisht e ballkanish, Meliza Haradinaj?!

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kandidates së AAK’së Meliza Haradinaj, nga pozita e ministres dhe nga partia në të cilën ishte. Reagimi i plotë i Zekës: Pse po goditete kaq barbarisht e ballkanish, Meliza Haradinaj?! Nuk e mbroje askend perpos...
1 2 3 4
Page 1 of 4