archiveMelihate Tërmkolli

Lajme

Befason Melihate Tërmkolli – rreshtohet përkrah Vjosa Osmanit

Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Termkolli, po kërkon që të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së për të diskutuar dy propozimet e kryetarit Isa Mustafa, njëri për emërimin e Avdullah Hotit si vartës dhe njëri për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga dy pozitat që...
Lajme

Tërmkolli: Albini për pushtet edhe “vret”, madje “vret” në masë

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka komentuar tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë. Tërmkolli e ka vlerësuar si shumë të rrezikshëm grumbullimin e simpatizantëve të VV’së në kryeqytet, në kohën e pandemisë Covid-19. “Rr’noftë partia! Me sa po shihet nga tubimi i...
Lajme

“Albini për pushtet edhe ‘vret’, madje ‘vret’ në masë”

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka reaguar pas tubimit të Lëvizjes Vetëvendosje me rastin e 15 vjetorit të themelimit të saj. Tërmkolli përmes një postimi në Facebook e ka vlerësuar si shumë të rrezikshëm këtë tubim, duke marrë parasysh rrezikun për përhapjen e virusit Covid-19. “Me sa...
Lajme

“Nëse del Vjosa Osmani nga LDK, humb ajo, e jo LDK”

Melihate Tërmkolli nga LDK ka reaguar për përplasjen ndërmjet Agim Veliut dhe Vjosa Osmanit. Sipas saj nëse del nga LDK, atëherë më shumë humb Vjosa Osmani. ”Nëse del Vjosa Osmani nga LDK, humb ajo e jo LDK”, tha ajo në Klan Kosova. Sipas saj, më mirë do të ishte që...
Lajme

Tërmkolli ia tërheq vërejtjen Kurtit: “Dur” Albin, “dur”

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka përmendur dy gabime që sipas saj Albin Kurti i ka bërë ende pa e nisur detyrën si kryeministër. Tërmkolli i ka cilësuar të gabuara deklaratën e Kurtit që i beson Edi Ramës, dhe për “Minishengenin ballkanik”. Ajo e fillon me ‘Dur Albin, Dur’ postimin...
1 2
Page 2 of 2