archiveMelihate Tërmkolli

Lajme

Tërmkolli: Osmani e ka kryer mirë misionin në shkatërrimin e LDK’së

Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës Melihate Tërmkolli, ka komentuar rezultatin zgjedhor të LDK-së në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit. Ajo në emisionin Edicionin Special në Klan Kosova tha se kontribut në shkatërrimin e Lidhjes Demokratike ka dhënë edhe ish-kandidatja për kryeministre Vjosa Osmani....
Lajme

Tërmkolli i quan ‘bylbyla’ zyrtarët e VV’së

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj Lëvizjes Vetëvendosje pasi që këta të fundit kanë deklaruar se nuk do të marrin pjesë në takimin virutal që ka të bëjë me dialogun Kosovë-Serbi. Tërmkolli ka thënë se në Washington asnjëherë nuk është...
Lajme

Befason Melihate Tërmkolli – rreshtohet përkrah Vjosa Osmanit

Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Termkolli, po kërkon që të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së për të diskutuar dy propozimet e kryetarit Isa Mustafa, njëri për emërimin e Avdullah Hotit si vartës dhe njëri për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga dy pozitat që...
Lajme

Tërmkolli: Albini për pushtet edhe “vret”, madje “vret” në masë

Anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka komentuar tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë. Tërmkolli e ka vlerësuar si shumë të rrezikshëm grumbullimin e simpatizantëve të VV’së në kryeqytet, në kohën e pandemisë Covid-19. “Rr’noftë partia! Me sa po shihet nga tubimi i...
1 2
Page 1 of 2